Двом боснійським сербам дали довічний термін за геноцид

Судді Міжнародного трибуналу по колишній Югославії винесли звинувачувальний вердикт відносно семи колишніх офіцерів Армії боснійських сербів, причетних до "різанини в Сребреніці" у 1995 році.

Гаазький трибунал  засудив двох колишніх офіцерів армії Республіки Сербської до довічного ув'язнення за участь в геноциді боснійських мусульман у Сребрениці в 1995 році.

У разі, якщо вирок не буде успішно оскаржений, колишні військові стануть першими учасниками процесу по колишній Югославії, засудженими за геноцид.

Звинувачення було винесено ще п'ятьом боснійським сербам - офіцерам армії і співробітникам поліції. Всі вони були визнані винними у військових злочинах і засуджені до тюремних термінів від п'яти до 35 років.

Суд над сімома обвинуваченими в співучасті у вбивстві понад 7 тисяч мусульман у Сребрениці став найбільшим процесом за весь час існування трибуналу ООН по колишній Югославії.

Нагадаємо, що слухання тривали три роки, за цей час перед судом виступили більше 400 свідків.

Масові страти боснійських мусульман в Сребрениці проводилися під час балканської війни армією Республіки Сербської - державного утворення боснійських сербів - під командуванням генерала Ратко Младіча.

Міжнародний суд і трибунал по колишній Югославії визнають події 1995 року геноцидом боснійських мусульман. Наприкінці березня 2010 парламент Сербії прийняв офіційну резолюцію, що засуджує масові вбивства в Сребреніці.

Звинувачення в геноциді у зв'язку з подіями в Сребрениці були пред'явлені генералу Младіча, а також президенту Республіки Сербської Радована Караджича. Младіч досі перебуває в міжнародному розшуку, а Караджич був арештований в Сербії 2008 році. Суд над ним почався в листопаді 2009 року.

Обвинувальний вирок за участь в геноциді був раніше винесений генералу армії Республіки Сербської Радислава Крстич, проте згодом йому вдалося домогтися зміни формулювання.

Читайте також:

Караджич вперше з'явився на судовому слуханні

Родичі Младіча попросять визнати його померлим

У Гаазі розпочався допит свідків у справі Караджича

Сербський парламент вибачився за масове вбивство в Сребреніці

ВідеоДвом боснійським сербам дали довічний термін за геноцид

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: