Двопартійна Росія

За даними липневого опитування «Левада-центру», семипроцентний бар'єр упевнено долають тільки дві партії: «Єдина Росія» і КПРФ.

Наступне скликання Держдуми може виявитися двопартійним. За даними липневого опитування «Левада-центру», семипроцентний бар'єр упевнено долають тільки дві партії: «Єдина Росія» і КПРФ. «Справедлива Росія» і ЛДПР балансують на грані із змінним успіхом.

Карта Думи
Газета.Ru
Опитування проведене "Левада-центром" серед 1600 жителів Росії віком від 18 років
Останній місяць виявився найвдалішим для «Єдиної Росії». Якби вибори відбулися в найближчу неділю, то єдинороси одержали б по їх результатах 270 мандатів, тобто за них готові проголосувати 54% від числа тих, хто збирається на вибори. Їх найближчі суперники комуністи могли б розраховувати на 95 депутатських місць, що відповідає 19% опитаних.

За місяць розрив між єдиноросами і КПРФ скоротився рівно на 10 мандатів. Але цікаве інше. Судячи з останнього опиту, гарантовано потрапляють в Думу всього дві вищезазначені партії.

Що стосується ЛДПР Володимира Жириновського та «Справедливої Росії» Сергія Миронова, то стовідсотково розраховувати на подолання бар'єру вони не можуть.

Річ у тому, що рейтинги обох партій коливаються в межах статистичної погрішності від заповітних 7%. Якщо досі в цьому протистоянні лідирувала ЛДПР, яка набрала минулого місяця 9% проти 7% у «Справедливої Росії», то зараз партія Сергія Миронова вибралася на третє місце з 9%, що означає 45 місць у верхній палаті.

Володимир Жириновський з соратниками виявився на межі вильоту з Думи. Рейтинг його партії складає зараз 8%. Це дорівнює 40 мандатам, при тій умові, що ЛДПР не втратить до виборів відсоток-другий своїх прихильників.

Чим ближче до виборів, тим менше народу говорить про бажання голосувати за карликові партії на зразок «Зелених», Соціалістичної єдиної партії Росії або аграріїв. Всі вони набрали менше 1%. Зате одночасно виріс рейтинг у Союзу Правих Сил (СПС) Микити Бєлих і «Яблока» Григорія Явлінського.

У випадку з партією Григорія Явлінського можна сказати, що це зростання стійке. Місяць тому її рейтинг склав 4%, піднявшись відразу на 3%, а зараз додав ще 1%, досягнувши 5%. СПС відстає від яблучників. За правих готові проголосувати тільки 3% опитаних.

Всього на вибори, якби вони пройшли в неділю, прийшли б 50% респондентів, які заявили, що вони точно або швидше за все підуть голосувати.

Нагадаємо, парламентські вибори в Росії повинні відбутися 2 грудня цього року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: