Двоє суперників Лукашенка отримали по 2 роки

Двох екс-кандидатів у президенти визнано винними за ст. 342 КК Білорусі - "організація групових дій, що порушують громадський порядок, або активна участь в них".

У Мінську Суд Фрунзенського району засудив екс-кандидатів у президенти Білорусі Володимира Некляєва і Віталія Римашевського до 2 років позбавлення волі з відстроченням на 2 роки.

Як повідомляється, обох визнано винними за ст. 342 КК Білорусі - "організація групових дій, що порушують громадський порядок, або активна участь в них". Некляєва було звільнено прямо в залі суду.

Суд також засудив активістів виборчого штабу Некляєва Олександра Федута до 2 років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном 2 роки, Сергія Возняка — до 2 років позбавлення волі умовно. Судом також призначено покарання заступнику голови зареєстрованої в Чехії організації "Молодий фронт" Анастасії Полаженко у вигляді 1 року позбавлення волі з відстроченням на 1 рік, керівнику виборчого штабу Некляєва Андрію Дмитрієву — до 2 років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном 2 роки.

За словами прокурора Андрія Кожевнікова, інформація свідків, а також відеозаписи свідчать про те, що обвинувачені неодноразово закликали людей вийти на площу, за що їм Генеральною прокуратурою було винесено попередження.

Як відомо, Некляєв до Жовтневої площі не дійшов, оскільки його було побито до втрати свідомості невідомими людьми, тоді як Римашевський був на обох площах, де відбувалися основні події 19 грудня.

У кримінальній справі про масові заворушення у Мінську в день виборів президента 19 грудня підозрюваними проходять 22 людини: сім кандидатів у президенти, двоє з яких поки залишаються на волі, а також політики, громадські діячі та журналісти.

Нагадаємо також, екс-кандидат в президенти Білорусі Андрій Санніков засуджений до п'яти років позбавлення волі. Його визнали винним в організації масових заворушень, які відбулися в Мінську 19 грудня, в ніч після президентських виборів.

Читайте також:

Дружину суперника Лукашенка на виборах засудили до 2 років

Білоруського опозиціонера засудили до двох років за вихід на проїжджу частину

У Білорусь не пустили чергового українського правозахисника

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: