Двоє з "російських зрадників" залишилися у Британії

Росіян, яких обміняли на 10 "шпигунів", відправили до США, але вчений Ігор Сутягін та полковник ГРУ Сергій Скрипаль вирішили залишитися у Великобританії.

Двоє з фігурантів шпигунського скандалу, помилувані раніше президентом РФ, залишилися у Великобританії. Це вчений Ігор Сутягін і колишній полковник запасу ГРУ Сергій Скрипаль, яких обміняли на осіб, затриманих в США.

Інші двоє інших фігурантів обміну з російської сторони - Олександр Запорізький і Геннадій Василенко - відлетіли до США.

Літак, на борту якого знаходилися два колишніх російських ув'язнених з чотирьох, приземлився в міжнародному аеропорту Даллас у Вашингтоні.

Обмін затриманими між США та Росією був рівноцінним, вважає віце-президент Сполучених Штатів Джозеф Байден. "Ми одержали назад насправді непоганих чотирьох", - відповів віце-президент на питання, чому США погодилися передати РФ десятьох затриманих в обмін лише на чотирьох звинувачених.

Влада США погодилася обміняти 10 російських агентів на чотирьох шпигунів тому, що це відповідало інтересам національної безпеки, зазначив офіційний представник держдепартаменту Марк Тонер. "Я б сказав, що це відповідало життєво важливим інтересам американського уряду", - сказав він.

Він також відзначив серед причин такого обміну те, що "у деяких з цих людей було погано із здоров'ям".

Торкнувшись питання про дітей російських агентів, виселених з США, Тонер повідомив, що вони можуть возз'єднатися з родинами. "Ми дозволяємо їм (дітям) возз'єднатися з родинами, якщо батьки хочуть цього", - сказав він.

"За умовами угоди США дозволяють дітям цих відповідачів покинути країну у будь-який час при бажанні їх батьків і дотриманні необхідних вимог у рамках американських законів. Але я не можу підтвердити, що це вже відбулося", - зазначив представник держдепартаменту.

9 липня літак Як-42Д МНС Росії з десятьма людьми, яких депортували зі США за нелегальну діяльність, здійснив посадку в підмосковному аеропорту Домодєдово.

На борту перебували Анна Чапман, Михайло Семенко, Майкл Зоттолі (Михайло Куцик), Патрісія Міллз (Наталія Переверзєва), Вікі Пелаес, Хуан Ласаро (Михайло Васенко), Річард і Синтія Мерфі (Володимир та Лідія Гурієві), Дональд Хітфілд (Андрій Безруков) і Трейсі Фоулі (Олена Вавілова).

Читайте також:

Фігуранти шпигунського скандалу прибули до Москви

Більшість росіян вважають, що шпигунський скандал організували американські спецслужби

У Відні обміняли "російських шпигунів" на "російських зрадників"

"Російських шпигунів " депортували зі США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: