Двоюрідний брат Путіна брав участь у відмиванні $230 млрд – ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це найбільша подібна операція в історії.

Двоюрідний брат президента Росії Володимира Путіна Ігор Путін брав участь у найбільшій в історії схемі з відмивання грошей на суму $230 млрд через естонське відділення Danske Bank.

Про це в інтерв'ю американській телекомпанії CBS розповів колишній менеджер банку Говард Уілкінсон, який викрив схему відмивання грошей.

За його словами, через естонське відділення банку кожен день проходило до $20 млн – гроші проводила зареєстрована в Лондоні фірма Lantana Trade, яка на британському урядовому сайті була вказана як та, що "перебуває у стані спокою". Адреса реєстрації цієї компанії виявилася "домом" для 64 підставних фірм з рахунками в Danske Bank.

Виявивши підозрілі операції, Уілкінсон повідомив про це чотирьом високопоставленим керівникам банку. Реакції від них не надійшло, тому менеджер звільнився і повернувся до Британії.

Однією з проблем була участь у схемі відмивання грошей родичів президента РФ Путіна.

"Здається, це був Ігор Путін, якого я вважаю двоюрідним братом російського президента. Були посилання на ФСБ. ФСБ, я думаю, наступник КДБ. Це наче таємна поліція. Люди, що керують компанією, були пов'язані з декількома банками, які збанкрутували в Росії", — розповів Уілкінсон.

CBS зазначає, що Ігоря Путіна підозрювали і в інших російських схемах з відмивання грошей, але він завжди заявляв про свою невинність.

Нагадаємо, у липні прокуратура Естонії розпочала кримінальне провадження через можливе масове "відмивання" коштів за участю естонського відділення Danske Bank. За даними ЗМІ, у період від 2007 до 2015 року через відділення було проведено транзакцій переважно з Росії та країн СНД на суму близько 200 мільярдів євро, більшість з яких були підозрілими.

Генеральний директор Danske Bank Томас Борген подав у відставку після оприлюднення результатів розслідування скандалу із підозрілими транзакціями в естонському відділенні банку.

У жовтні минулого року Міністерство юстиції США розпочало кримінальне розслідування масштабного скандалу з відмивання грошей у Danske Bank. 

ВідеоНімецька поліція конфіскувала 50 млн євро у справі про відмивання грошей з Росії

У межах розслідування правоохоронці заморозили банківські рахунки в Німеччині та Латвії, а також наклали арешт на кілька будинків. Під слідство потрапили троє людей. Їхніх імен та громадянства в поліції не розголошують.

Німецька поліція конфіскувала 50 млн євро у справі про відмивання грошей з Росії

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції