Джемілєв: Вірю, що скоро з'явиться славна дата - звільнення Криму від окупації

У Канаді відбувся флешмоб на підтримку кримськотатарського народу.

У канадському парламенті вшанували роковини депортації кримських татар. На сходах парламенту провели мітинг за участю кримськотатарського лідера Мустафи Джемілєва та низки депутатів канадського парламенту. Його кульмінацією став флешмоб, під час якого депутати, активісти-правозахисники та представники української громади виклали на галявині перед парламентом золоту "тамгу" - національний символ кримськотатарського народу.

"Так сталося, що наш народ об'єднала не дата тріумфу, перемоги, а трагічна дата депортації. Але я вірю, що у нас скоро з'явиться славна дата – дата звільнення Криму від окупації і дата відновлення територіальної цілісності України", - сказав Джемілєв.

В Оттаві Джемілєв проводить переговори з канадськими урядовцями та парламентарями щодо ще жорсткішої позиції Канади у питаннях Криму. Він переконує канадців надати підтримку кримським татарам, які зазнають дедалі гостріших репресій в окупованому Криму, – допомогти переселенцям, що мусили залишити Крим, сприяти поширенню правдивої інформації на півострів, а також – створити міжнародну платформу для початку переговорів про майбутню деокупацію Криму.

Візит Мустафи Джемілєва до Канади та кримськотатарський флеш-моб біля парламенту організувало Посольство України в Канаді спільно з українською громадою. Посол України Андрій Шевченко, каже, що для нього критично важливо показати канадцям саме кримськотатарську сторону окупації півострова: "Я хотів, щоб Канада подивилася на окупацію очима Мустафи Джемілєва. Їм важливо знати, що все це не лише про кордони, військові бази та геополітику, а ще це про долі конкретних людей і про трагедію цілого народу, який окупацію знову поставила на межу фізичного виживання".

депортація татар

Повʼязані теми:

Наступна публікація