Джерело убивчого коронавірусу: китайські учені "звинуватили" нову тварину

Дата публікації
Перегляди
49к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Джерело убивчого коронавірусу: китайські учені "звинуватили" нову тварину

Фото: Associated Press

Спалах коронавірусу в Китаї міг поширитися від кажанів до людини через нелегальний продаж тварин.

Китайські дослідники в п'ятницю, 7 лютого, заявили, що спалах небезпечного коронавірусу в Китаї міг поширитися від кажанів до людини через нелегальну торгівлю панголінами. Ці тварини є єдиними у світі лускатими ссавцями, які цінуються в Азії за м'ясо та лікувальні властивості.

Як повідомляє агентство Reuters, дослідження вчених показало, що послідовність геномів вірусів, знайдених у панголінах, на 99 відсотків ідентична пробам, які взяли у пацієнтів з коронавірусом.

Дослідники Південно-Китайського сільськогосподарського університету заявили, що це відкриття матиме велике значення для профілактики та контролю над поширенням вірусу.

Однак, професор ветеринарної медицини в міському університеті Гонконга Дірк Пфайффер зазначив, що потрібен час для остаточного підтвердження того, що саме панголіни передали вірус. "Можна зробити більш остаточні висновки лише під час порівняння поширеності коронавірусу між різними видами на основі репрезентативних зразків, яких наразі майже немає", - сказав він.

Натомість у Міжнародному союзі охорони природи зазначили, що в Азії дуже поширена торгівля панголінами. У таких країнах, як Китай та В'єтнам, м'ясо панголінів вважається делікатесом, а його луска застосовується в медицині.

Зазначимо, раніше китайські вчені припускали, що ймовірним джерелом спалаху нового коронавірусу могли бути змії, які заразилися від кажанів. Щодо самих кажанів сумніві майже немає. Вони вже ставали першоджерелом епідемії атипової пневмонії SARS і коронавірусу близькосхідного респіраторного синдрому MERS, хоч при цьому були й інші тварини-посередники.  Як кажанам вдається переносити убивчі хвороби і залишатись здоровими - читайте у матеріалі ТСН.ua.

Фото: ТСН.ua

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань.

Відомо, що вірус належить до великої родини коронавірусів. Він передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. 26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Смертоносний коронавірус з Китаю

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
49к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація