Джиммі Картер звільнив засудженого у КНДР американця

Екс-президент США Джиммі Картер домовився з КНДР звільнити американця, якого було затримано в січні 2010 року і засуджено до восьми років каторги за незаконний перехід північнокорейського кордону.

КНДР звільнила американця, якого було затримано в січні 2010 року і засуджено до восьми років каторги за незаконний перехід північнокорейського кордону.

Як повідомлялося, для переговорів про звільнення американського громадянина Айхалона Малі Гомеса 25 серпня до Пхеньяна прибув колишній президент США Джиммі Картер. Картер і 31-річний Гомес вже вилетіли з КНДР.

Північнокорейське інформагентство також оприлюднило заяву заступника прем'єр-міністра країни, в якій говориться, що Картеру було повідомлено про готовність Пхеньяна повернутися до шестисторонніх переговорів про ядерне роззброєння.

Американський держдепартамент виступив із заявою, в якій вітає звільнення Гомеса і висловлює подяку колишньому президентові США. У документі також наголошується, що візит Джиммі Картера мав приватний і неофіційний характер, і влада США не має до нього відношення.

Держдепартамент наголосив, що випадок Гомеса демонструє, наскільки небезпечні поїздки до Північної Кореї, і застеріг американських громадян від подорожей в цю країну.

Нагадаємо, Айхалона Малі Гомеса 7 квітня було засуджено північнокорейським судом до восьми років ув'язнення і штрафу у розмірі 700 тисяч доларів за незаконний перетин кордону і "ворожі" дії.
За даними ЦТАК, суд над американцем відбувся в Пхеньяні у присутності членів дипломатичної місії Швеції, яка представляє інтереси громадян США в КНДР.

Раніше північнокорейські ЗМІ повідомляли, що Гомес перебуває в депресії і намагався накласти на себе руки.

Зазначимо, що це не перший випадок, коли колишній американський президент звільняє в КНДР громадян США. У серпні минулого року 42-й глава Білого дому Біл Клінтон домовився з північнокорейським лідером Кім Чен Іром про звільнення двох американських журналісток, засуджених судом КНДР до 12 років каторги.

Читайте також:

Екс-президент США Джиммі Картер приїхав до Північної Кореї

Американські журналістки розповіли про своє ув'язнення в КНДР

Північна Корея зажадала від США 65 трильйонів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: