Перейти до змісту
Джонсон пригрозив жорстким Brexit - Британія може вийти з ЄС без торгівельної угоди

Прем'єр вимагає, аби Євросоюз змінив свою позицію.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив у п'ятницю, 16 жовтня, що Лондон може вийти з переговорів стосовно майбутньої торговельної угоди з ЄС, якщо Брюссель "фундаментально не змінить" свою позицію. 

У телевізійному зверненні британський прем'єр водночас дав зрозуміти, що Лондон готовий продовжити переговори у разі змін у позиції Брюсселя, утім, назвавши сигнали з саміту Євросоюзу "не дуже обнадійливими", повідомляє агентство dpa.

За словами Джонсона, якщо угоду все ж не вдасться укласти, то Велика Британія повинна готуватися до торговельних відносин з ЄС за правилами Світової організації торгівлі.

Напередодні глави держав та урядів Євросоюзу закликали уряд Великої Британії зробити потрібні кроки в напрямку узгодження торговельної угоди між Великою Британією та ЄС. Офіційний представник ЄС на переговорах з Британією щодо Brexit Мішель Барньє запевнив, що ЄС буде готовим до переговорів "до останнього". При цьому він наголосив, що Євросоюз не готовий до "будь-якої ціни" заради угоди.

До цього британський прем'єр погрожував вийти з переговорного процесу з ЄС, якщо до 15 жовтня не буде жодного прогресу. А перед самітом Джонсон сказав, що дочекається рішення зустрічі. 

Нагадаємо, 1 лютого цього року Сполучене Королівство вийшло зі складу ЄС. Попри це до кінця поточного року Велика Британія залишається частиною внутрішнього ринку ЄС та спільного митного союзу. Цей час обидві сторони планували використати для укладення двосторонньої торговельної угоди. Однак уже кілька місяців поспіль переговори так і не просунулися вперед.

Відео "Брекзиту" бути: основні умови розлучення ЄС і Британії

Довгоочікувану угоду нарешті погодили британські та європейську переговорні команди перед зустріччю європейських лідерів у Брюсселі. ЄС та Великобританія спромоглися розв’язати найбільш складне питання Brexit - питання кордону між Ірландією, яка є і залишається країною Євросоюзу, і Північною Ірландією, яка як частина Великої Британії має залишити Євросоюз.  

"Брекзиту" бути: основні умови розлучення ЄС і Британії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин