Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Джонсон призупинив Brexit унаслідок незгоди з британським парламентом

Депутати не підтримали пропозицію прем’єра вкластися в 3-денний строк для ратифікації угоди з ЄС.

Парламент Великої Британії відхилив пропозицію прем’єр-міністра Бориса Джонсона впоратися із оформленням завершальних процедур виходу королівства з Європейського Союзу протягом трьох днів. Керівника уряду підтримали 308 депутатів, тоді як проти проголосували 322 члени законодавчих зборів, пише The Guardian.

У відповідь Джонсон заявив, що розчарований таким підсумком, бо Велика Британія втратила шанс вийти з ЄС у 2019 році з угодою. Тепер прем’єрський законопроєкт про Brexit буде тимчасово призупинено. Джонсон також дав зрозуміти, що на порядок денний може вийти питання дострокових виборів до парламенту.

Відео Британський уряд представив нову угоду про Brexit

Прем'єр-міністр закликає якнайшвидше розглянути документ, про який він вчергове домовився у Брюсселі. На розгляд усіх пунктів у депутатів буде 3 дні, і вже цього четверга вони мають сказати своє вирішальне слово.  

Британський уряд представив нову угоду про Brexit

Нагадаємо, 23 червня 2016 року у Великій Британії відбувся референдум щодо виходу країни зі складу Європейського Союзу. "За" проголосувало 51,9% осіб, "проти" – 48,1%. За попередніми домовленостями,  процес виходу мав завершитися 29 березня. 21 березня 27 країн ЄС схвалили на саміті відтермінування Brexit на підставі двох можливих сценаріїв: до 12 квітня або до 22 травня.

Останній мав би відбутися за умови, що запропонована прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей угода про вихід буде підтримана парламентом. 29 березня парламент країни її відхилив. Наразі Британія має залишити блок до 12 квітня.  

Раніше Тереза Мей заявила, що піде з посади голови уряду, якщо більшість депутатів палати громад ратифікують її договір про умови виходу Британії з ЄС, який вона погодила з Брюсселем у листопаді. 

Як відбувається вихід Великої Британії зі складу ЄС, дивіться в інтерактивній інфографіці. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції