Джонсон назвав Росію "суперзлодієм" у Сирії і запропонував перейти на інший бік конфлікту

Глава МЗС Британії запропонував Росії приєднатися до західної коаліції боротьби з "ІД".

Очільник МЗС Британії Борис Джонсон запропонував Росії покласти край кризі в Сирії, заявивши, що "у них ще є час, щоб опинитися на правильній стороні конфлікту", також попередивши, що Сполучені Штати можуть знову вдарити по Сирії.

При цьому Джонсон наголосив, що Росія наразі перебуває в лізі "суперсзлодіїв" разом із "Хезболлою" і президентом Сирії Башаром Асадом, але в неї є шанс все змінити. Про це Джонсон пише у статті для The Telegraph.

Так, Джонсон заявив, що Асад використовує хімічну зброю, тому що вона, впершу чергу, жахає. "У цьому сенсі він сам є заклятим терористом, який викликав таку невтомну спрагу помсти, що він ніколи не може сподіватися знову управляти своїм населенням", — зауважив Джонсон.

"Він буквально і метафорично токсичний, і настав час Росії прокинутися від цього факту. У них ще є час, щоб бути на правій стороні суперечки". Джонсон також зазначив, що не було жодних сумнівів в тому, що бомба впала з двох сирійських літаків U-22, які "злетіли з авіабази, де зберігається хімічна зброя".

"Британські вчені проаналізували зразки з жертв нападу. Вони дали позитивний результат на зарин або речовину типу зарин", — наголосив Джонсон. "У Великобританії, США і всіх наших ключових союзників один розум: ми вважаємо, що це цілком можливо, це був напад Асада, на його власний народ, була використана отруйна газова зброя, яка була заборонена майже 100 років тому, а саме Женевським протоколом 1925 року".

Росіяни могли б "приєднатися до коаліції з більш ніж 60 країн світу в боротьбі з "Ісламською Державою", щоб зберегти свої стратегічні інтереси в Сирії, з перспективою більш продуктивних відносин з президентом Трампом і з усвідомленням того, що Захід зрештою допоможе відновити країну", — сказав Джонсон.

Він додав: "В обмін вони повинні зобов'язатися припинити ведення вогню, повинні припинити використання хімічної зброї та бомби бареля, і домогтися політичного врегулювання, яке звільнить сирійців від тиранії Асада".

"Росіяни врятували його. Росіяни можуть допомогти усунути його через перехідний процес, що ретельно контролюються і який зберігає ключові інститути держави — і оголосити стабільне і плюралістичне майбутнє для країни".

Глава МЗС Британії також сказав, що це важливо, що російський народ зрозумів "жахливу природу режиму, який вони підтримують з точки зору, яку вони не можуть не розуміти".

Він додав, що нинішня криза "по суті, можливість для Росії. Москва досягла найвищої точки свого впливу в Сирії".

"Вони досі мають незліченні групи повстанців для контролю, і вони опинилися в лізі "суперзлодіїв" разом із "Хезболлою" і Асадом. Чи це те, чого вони хочуть?" — поставив риторичне запитання Джонсон.

"Наразі, безумовно, момент для них, щоб піти на розумний компроміс", — сказав він.

При цьому Джонсон не відкидає можливості подальшого британського військового втручання в Сирію, але наголошує, що це малоймовірно.

Нагадаємо, 8 квітня стало відомо, що міністр зовнішніх справ Британії Борис Джонсон скасував свій візит до Москви через останні події у Сирії — хімічну атаку в сирійській провінції Ідліб.

Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова прокоментувала скасування візиту глави МЗС Великобританії, заявивши: "Таке враження, що наші західні колеги живуть в якійсь власній реальності, в якій вони спочатку намагаються одноосібно будувати колективні плани, потім їх також одноосібно змінювати, придумуючи абсурдні приводи".

ВідеоЛондон може запровадити санкції проти Росії, пов'язані з підтримкою режиму Асада

Залиште свій коментар