Джордж Буш скасував візит до Швейцарії через загрозу арешту

Экс-президент США Джордж Буш побоявся їхати до Швейцарії через загрозу арешту, стверждують правозахисники. Офіційно візит скасували, щоб не провокувати вуличних заворушень.

Колишній президент США Джордж Буш скасував візит до Швейцарії, де він повинен був виступити 12 лютого на благодійному прийомі, який організовував ізраїльський фонд "Керен ха-Йесод".

Офіційною причиною скасування візиту називаються міркування безпеки, тоді як правозахисники впевнені, що Буш не поїхав до Швейцарії з побоювання, що його заарештують.

Human Rights Watch і Міжнародна федерація за права людини, мають намір у понеділок, 7 лютого, подати до швейцарського суду 2500-сторінковий позов проти Буша, звинувачуючи його в застосуванні тортур до ув'язнених бази Гуантанамо.

Крім того, вони закликали своїх прихильників зустріти Буша масовими акціями протесту.

У "Керен ха-Йесод" стверджують, що візит колишнього американського президента довелося скасувати, щоб не провокувати вуличних заворушень.

Раніше Буш визнав, що санкціонував застосування тортур водою до підозрюваних у тероризмі, що містяться в Гуантанамо. У своїх мемуарах він стверджує, що завдяки інформації, отриманої таким чином, вдалося запобігти повторенню терактів 11 вересня 2001 року.

Правозахисники стверджують, що подібні дії суперечать Конвенції ООН проти катувань, ратифікованої більшістю країн світу, в тому числі і США, і продовжують добиватися кримінального переслідування Буша.

Читайте також:

Джорджа Буша-молодшого звинуватили у плагіаті

Екс-канцлер Німеччини: Буш в мемуарах говорить неправду

Буш зізнався, що був шокований, коли не знайшов в Іраку зброї масового ураження

Донька Буша стала на бік геїв та лесбіянок (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: