Джуліана Ассанжа запідозрили у змові з Ізраїлем

В Інтернеті ходять чутки про угоду між засновником сайту Джуліаном Ассанжем з Ізраїлем про попередню цензуру повідомлень перед публікацією, саме тому WikiLeaks не публікує ніяких скандальних заяв щодо Ізраілю.

Журналісти арабської газети "Галф ньюз" написали, що незважаючи на великий витік американської дипломатичної пошти через сайт Wikileaks, дивним може здатися факт відсутності в розголошених масивах інформації депеш з американських дипломатичних представництв в Ізраїлі, що особливо стосуються бойових дій в Газі та Лівані.

Газета нагадує, що в Інтернеті ходять чутки про угоду між засновником сайту Джуліаном Ассанжем з Ізраїлем про попередню цензуру повідомлень перед публікацією. "Галф ньюз" також посилається на інтерв'ю прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, що з'явилося наприкінці листопада в ізраїльській пресі, в якому глава уряду розповів, що його кабінет заздалегідь постарався обмежити можливий збиток від витоків.

"Галф ньюз" також зазначає, що існують й інші достовірні пояснення відсутності депеш з Ізраїлю. Так, колишній генеральний консул США в Єрусалимі Ед Абінгтон у своєму блозі пам'ятає про існування спеціального посольського каналу зв'язку для передачі особливо чутливої інформації, до якого Wikileaks не зміг отримати доступу.

Крім того, не виключено, що ізраїльська інформація міститься в так званих "файлах підстраховки", які можуть бути розголошені в разі несприятливого розвитку подій для Джуліана Ассанжа. Тим часом оглядач французької газети "Монд" Ремі Урдон повідомив, що "існують ще десятки тисяч депеш, і здивувань буде багато".

Як повідомлялося раніше, проект WikiLeaks отримав широку популярність завдяки публікації з 2006 по 2009 роки сотень тисяч секретних документів, що стосуються дій армій США в Іраку і Афганістані.

Остання серія витоків WikiLeaks була опублікована 28 листопада 2010. Вона включала в себе близько 250 тисяч депеш, складених американськими дипломатами, які працювали в різних країнах світу.

Держсекретар США Гілларі Клінтон вибачилася перед всіма, хто визнав зміст документів, опублікованих WikiLeaks, образливим.

Читайте також:

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж напише мемуари

WikiLeaks: Ізраїль тісно співпрацював с палестинським рухом ФАТХ

WikiLeaks опублікував антиросійські висловлювання Лукашенка

WikiLeaks: Тимошенко в боротьбі з Ющенком принесла в жертву економіку країни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: