Дзвінок "російської шпигунки" Чепман батькові зірвав операцію американських спецслужб

Правоохороні служби США прийняли рішення про арешт "російських шпигунів" після розмови Анни Чепман по телефону з її батьком.

Рішення про арешт фігурантів справи "російських шпигунів" було прийнято після телефонної розмови Анни Чепман з батьком, стало відомо від джерел в правоохоронних органах і розвідслужбах США. Чепман розповіла батькові про підозріле завдання, отримане від "російського розвідника".

26 червня з Ганною Чепман під виглядом російського розвідника зв'язався співробітник ФБР і по телефону призначив їй зустріч в Нью-Йорку. Зустріч агента ФБР з Чепман була частиною розробленої спецслужбами операції, в ході якої планувалося спровокувати російських "нелегалів" і отримати докази того, що вони займаються шпигунством. Спецслужби зі схожими цілями планували використовувати і ще одного фігуранта справи "російських шпигунів" - Михайла Семенка.

Однак дзвінок агента ФБР викликав підозру у Чепман - раніше вона не зустрічалася особисто з "розвідниками", а лише обмінювалася зашифрованими посланнями через комп'ютерну мережу. У ході зустрічі, на яку Чепман все-таки прийшла, агент ФБР, який представився "Романом", повідомив, що вона повинна передати фальшивий паспорт "російському нелегалові". Доручення "розвідника" лише зміцнило підозру Ганни - раніше вона не отримувала подібні завдання.

Саме після зустрічі з "Романом" Ганна Чекпман і купила мобільний телефон з контрактом, вказавши в документах фальшиве ім'я. З цього телефону, розмови по якому відстежували американські спецслужби, Чепман зателефонувала батькові до Москви, розповіла про зустріч з "Романом" і повідомила, що "близька до провалу". Батько Чепман - співробітник МЗС РФ Василь Кущенко порадив дочці відмовитися від даного "Романом" завдання, а виданий "розвідником" фальшивий паспорт віднести в поліцію. Ганна Чепман прислухалася до слів батька і вдень 27 червня принесла фальшивий паспорт в одне з відділень поліції в Нью-Йорку. Поліцейські викликали співробітників ФБР, які, задавши Чепман кілька запитань, взяли її під варту.

Розмова Чепман з батьком відбулася напередодні планованого від'їзду з США Річарда Мерфі - ще одного фігуранта справи "російських шпигунів", який до того моменту вже знаходився під спостереженням спецслужб. За даними ФБР, Мерфі збирався спочатку вирушити до Франції, а вже звідти полетіти до Москви на зустріч з кураторами з СВР. Існували побоювання, що після того, як Чепман повідомила батькові про підозрілого "Романа", Мерфі залишиться в Росії, а решта фігурантів справи "російських шпигунів" отримають наказ або негайно покинути США, або отримати притулок в російських диппредставництвах на території Сполучених Штатів. Щоб уникнути такого розвитку подій, було прийнято рішення взяти під варту всіх фігурантів справи "російських шпигунів", незважаючи на відсутність доказів їхньої роботи на російську розвідку.

Про арешт 10 "російських шпигунів" - Ганни Чепман, Михайла Семенка, Майкла Зотоллі, Патрісії Міллс, Дональда Хітфілда, Трейсі Фоулі, Вікі Пелаес, Хуана Ласаро, Річарда та Сінтії Мерфі - було оголошено 28 червня. Затриманим були пред'явлені звинувачення в нелегальному співробітництві з іноземним урядом, а також у відмиванні грошей. Ще один фігурант справи - Крістофер Метсос - 29 червня був узятий під варту на Кіпрі. Метсос був відпущений під заставу. 30 червня влада Кіпру оголосила, що Метсос зник у невідомому напрямку, ймовірно, залишив острів.

7 липня стало відомо, що "російських шпигунів" планують обміняти на засуджених за шпигунство на користь США росіян. 8 липня всі 10 затриманих у США фігурантів справи визнали себе винними в нелегальному співробітництві з іноземним урядом, після чого суд зняв з них звинувачення в легалізації незаконних доходів і розпорядився депортувати їх з США. 9 липня в аеропорту Відня "російських шпигунів" обміняли на Ігоря Сутягіна, Сергія Скрипаля, Олександра Запорізького і Геннадія Василенко - засуджених в РФ за шпигунство і помилуваних напередодні президентом Дмитром Мєдвєдєвим.

Читайте також:

Дітей "російських шпигунів" відправили до батьків

У Відні обміняли "російських шпигунів" на "російських зрадників"

Обама знав про російських шпигунів ще до скандалу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: