Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ефект Бенксі. Як знищена картина художника підкорила світ і породила наслідувачів

На перфоменсі митця заробити грошей та слави намагаються інші.

Анонімний вуличний художник Бенксі днями сколихнув світ знищенням своєї картини "Дівчинка з повітряною кулькою". Витвір сучасного мистецтва порізали на шматки, що тільки додало йому вартості. Що ж відбулося з картиною і як вчинок митця підштовхнув до творчості цілу низку наслідувачів – читайте у нашому матеріалі.

Що сталося з картиною

5 жовтня на аукціоні Sotheby’s у Лондоні відбувся один з найяскрвіших перфомансів сучасності. Останнім лотом на продаж стала картина "Дівчина з повітряною кулькою" таємничого вуличного художника Бенксі.

Бенксі, картина
Reuters
Одна з копій картини Бенксі "Дівчинка з повітряною кулькою"

В описі на сайті аукціону було вказано, що вона поміщена в "авторську раму". Останню ціну за лот – 1,4 мільйона доларів – анонімний приватний покупець телефоном запропонував через свого помічника. Після того, як аукціоніст вдарив молотком, у рамі на картині увімкнувся вбудований шредер і її розрізало на шматки.

Що зробив Бенксі

Наступного дня на сторінці в Instagram, яку вважають акаунтом Бенксі, з’явилося відео, в якому він розповідає, що таємно вмонтував шредер у раму кілька років тому на той випадок, якщо картина коли-небудь потрапить на аукціон. Пост автор доповнив написом "Прагнення до руйнування - теж творче прагнення". Чи був на аукціоні сам Бенксі – невідомо.

Після такого перфоменсу ціна на картину злетіла фактично удвічі, а новина про нього блискавично розлетілася у ЗМІ та соціальних мережах. Sotheby’s звинувачували у змові з художником, однак в аукціонному домі від цього відхрещуються і стверджують, що їх "відбенксили".

Як на перфоменсі вирішили заробити інші

Кілька власників робіт Бенксі звернулися до сервісу з реалізації творів сучасного мистецтва MyArtBroker і запропонували продати зіпсовану репродукцію "Дівчини з повітряною кулькою". Один з них встиг почикрижити свою копію і запросив за неї 80 тисяч фунтів замість звичних для неї 40 тисяч, однак знавці мистецтва відмовили у виставленні лоту.

"Події останньої доби (йдеться про знищення картини на аукціоні – Ред.) - унікальний момент в історії мистецтва", - написали представники сайту.

Підзаробити власнику принта Бенксі не вдалося – картину із розрізами замість 40 тисяч оцінили всього лише в один фунт.

Як відреагували у соцмережах

Люди, які не мають у своїх колекціях робіт таємничого художника, також долучилися до ажіотажу довкола перфоменсу. Зокрема, користувачі соціальних мереж почали "знищувати" інші видатні роботи мистецтва на кшталт Мони Лізи Леонардо Да Вінчі.

Чи "Крика" Едварда Мунка.

Також перфоманс Бенксі перетворили на дотепну рекламу курсів з маркетингу.

Рекламу популярного фастфуду.

А ще ноутбуків.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от ASUS ISRAEL (@asusisrael)

І навіть автомобілів.

З порізаною "Дівчинкою з повітряною кулькою" створили і тематичний одяг.

via Sasha Miller

Опубліковано Vrubel Dmitry Середа, 10 жовтня 2018 р.

І цілу низку варіацій на саму картину.

А якщо ви хочете більше дізнатися про таємничого художника Бенксі – читайте ТСН Stories про його роботи.

 

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції