Екіпаж "Булгарії" перед останнім рейсом обдурив диспетчерів

У листі дислокації, куди, серед іншого, заносяться назва судна, час відправлення та прибуття, в день трагедії було записано, що на теплоході всього 20 пасажирів.

Екіпаж судна "Булгарія", яке нещодавно затонуло на Волзі, при виході в останній рейс з порту Казані обдурив диспетчерів, в десять разів занизивши кількість людей на борту. Про це дізналися "Известия".

Як повідомляється, у листі дислокації, куди, серед іншого, заносяться назва судна, час відправлення та прибуття, в день трагедії було записано, що на теплоході всього 20 пасажирів. Як відомо, насправді пасажирів було 208 осіб. Серед них понад 20 незареєстрованих. Гранична місткість судна при цьому складала 140 осіб.

КАТАСТРОФА ТЕПЛОХОДА НА ВОЛЗІ

Один з річкових капітанів на умовах анонімності підтвердив, що його колеги при доповіді диспетчеру нерідко замовчують наявність "лівих" пасажирів. Диспетчерам, у свою чергу, перевірити справжнє число неможливо, це не їхня функція. Тому вони просто фіксують дані в листі дислокації.

Журналістам вдалося з’ясувати, що безпосередньо в день катастрофи 10 липня черговою була Наталя Тарасова, яка записала помилково повідомлені дані. У середу її допитали слідчі. Вона розповіла про свої дії після того, як отримала повідомлення про лихо з "Булгарією".За  словами Тарасової, тривожний дзвінок від диспетчерів руху вона отримала о 14:05 - ті передали, що "Булгарія" тоне в районі Сюкеєво, і їй потрібна допомога. Вони сказали, що там "плаває плотик, і люди на ньому і у воді поряд з ним махають руками". Наталія зізнається, що здивувалася, що трапилося, оскільки погода була хоч і не найкраща, але спокійна.Диспетчер відразу згадала, що недалеко від місця НП, у місті Болгар, є судно "Метеор-249". На розмову з судовою інспекцією та директором диспетчерської філії, у яких потрібно було отримати дозвіл на відправку "Метеора", пішло, як вона каже, майже 15 хвилин.О 14:20 вона нарешті віддала розпорядження судну йти на допомогу. А ще через 20 хвилин капітан "Метеора" повідомив, що на місці вже знаходиться "Арабелла" і піднімає людей з "Булгарії" на борт.Сама "Булгарія" сигналів лиха не подавала, продовжує Тарасова. За її словами, капітани і диспетчери спілкуються по рації на різних каналах, і постійного зв'язку з судами, тим більше, якщо вони не приписані до цього порту, немає.

ПІДВОДНЕ ВІДЕО ІЗ ЗАТОНУЛОГО ТЕПЛОХОДУ "БУЛГАРІЯ"У свою чергу радист "Булгарії" Рінат Габітдінов, який зміг врятуватися, пояснив, що не зміг подати сигнал SOS, оскільки судно було знеструмлено.

"Я чув дикий крик капітана про необхідність перейти на лівий борт. Я хотів продублювати його по гучномовному зв'язку, але це теж зробити було неможливо. Люди могли б врятуватися", - вважає він.

За його словами, генератор на судні відключився ще до того, як вода дісталася до машинного відділення. Радист пояснив, що технічні проблеми в тому відсіку виникли ще під час передостаннього рейсу - тоді в машинному відділенні спалахнула пожежа, і з ладу вийшли деякі деталі.Крім того, радист, а також стюардеса судна Тетяна Комарова, яка теж вижила, раніше розповіли, що і екіпаж, і пасажири протестували проти того, щоб продовжувати круїз, але капітан "не виходив на контакт з людьми" і в кінці-кінців вирішив вирушити далі. Радист припустив, що хтось дав капітанові Олександру Островському вказівку виходити в рейс, якого він був змушений послухатися.

Нагадаємо, раніше екс-капітан "Булгарії" заявив, що власники судна погрозами і шантажем змушували екіпаж працювати в несприятливих погодних умовах.

Читайте також:

Термін експлуатації "Булгарії" закінчився більше 35 років тому

Арештовані двоє підозрюваних у справі про катастрофу "Булгарії"

Водолази не знайшли дітей в музичному салоні затонулої "Булгарії"

Капітан російського судна розповів, чому не рятував людей з "Булгарії"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: