Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Екіпаж літака Качинського не врахував особливостей Ту-154

Експерти вважають, що екіпаж Ту-154 припустився фатальної помилки, не врахувавши, що літаки "Туполєва" під час посадки за певної швидкості дають просідання.

Найбільш вірогідною причиною авіакатастрофи літака Ту-154, в результаті якої загинув президент Польщі Лех Качиньський і члени польської делегації, є помилка пілотування: екіпаж, вочевидь, не врахував особливостей російської авіалайнера.

До цієї версії експерти дійшли, проаналізувавши наявні дані, у тому числі перші результати розшифровки "чорних скриньок", повідомило джерело в комісії з розслідування причин трагедії.

Екіпаж лайнера при виборі варіанту вирівнювання літака після невдалої спроби заходу на посадку в складних метеоумовах не врахував деякі особливості пілотування Ту-154, впевнено джерело.

За його словами, особливістю літаків цього типу в тому, що при зниженні швидкості більше 6 м/с, літак при вирівнюванні і переходу в горизонтальний політ дає просідання. Таким чином машини конструкторського бюро "Туполєв" втрачають висоту набагато швидше, ніж інші літаки.

Раніше технічна комісія, яка займається розслідуванням авіакатастрофи, прийшла до висновку, що умови для посадки Ту-154 були екстремальними. Причому пілот, як вважають фахівці, усвідомлював це, але з якоїсь причини вирішив ризикнути і посадити літак.

Експерти ґрунтувалися, в тому числі, на розшифровку записів "чорних ящиків" літака.

Представники польської прокуратури повідомили напередодні про те, що останні слова членів екіпажу перед ударом літака об землю відомі, вони були "драматичними", проте розголошенню не підлягають. В останні 3-5 секунд перед катастрофою члени екіпажу усвідомлювали, що зіткнення неминуче.

Урядовий літак польського президента Леха Качиньського Ту-154 розбився під Смоленськом вранці 10 квітня. За попередніми даними, літак зачепився за верхівки дерев в умовах поганої видимості через сильний туман. На борту знаходилися 96 осіб - 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Не вижив ніхто

Похорон Леха Качиньського і його дружини відбудеться в неділю, 18 квітня, в Кракові, в Вавельського замку. Там, як відомо, знаходяться усипальниці декількох польських королів, могили відомих поетів та державного і політичного діяча Юзефа Пілсудського.

Читайте також:

Мати Леха Качиньського досі не знає про загибель сина

Упізнані тіла 71 загиблого в авіакатастрофі під Смоленськом

Екіпаж літака Качинського за 5 секунд до катастрофи знав про її неминучість

Батьки пілота Ту-154: наш син ніколи не йшов на непотрібний ризик

ВідеоАварія літака Качинського

Залиште свій коментар

Вибір редакції