Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Екіпаж Ту-154 не отримував від Качинського вказівок про посадку

Слідчі розшифрували записи "чорних скриньок" літака президента Польщі, який розбився під Смоленськом. Найбільш імовірна причина катастрофи - помилка пілотів.

Слідчі завершили розшифровку "чорних скриньок" літака президента Польщі Леха Качинського, який розбився 10 квітня під Смоленськом.

За попередніми даними, екіпаж літака не отримував вказівок від VIP-персон, які перебували на борту, обов'язково посадити лайнер на аеродромі Північний.

"Самописець не зафіксував під час переговорів членів екіпажу якого-небудь тиску на них", - повідомило джерело, близьке до комісії з розслідування причин авіакатастрофи.

Офіційного підтвердження цієї інформації наразі немає. Раніше у ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що здійснити посадку у поганих метеоумовах екіпажу наказали самі польські високопосадовці, які поспішали на жалобні заходи до Катині.

Зокрема, екс-президент Польщі Лех Валенса в інтерв'ю журналістам заявив, що пілоти урядового авіазагону Польщі - професіонали вищої кваліфікації, тому "навряд чи пілот міг самостійно раз за разом намагатися посадити літак в умовах туману", якщо не "діяв за чиїмось вказівками".

Зараз як найбільш імовірна причина катастрофи розглядається помилка пілотів. Вони допустили заборонене в таких погодних умовах зниження, а після цього не змогли вирівняти літак, оскільки не врахували особливості даної моделі. Експерти вважають, що в останні секунди польоту врятувати лайнер вже було неможливо.

"Аналіз наявних у розпорядженні комісії даних, у тому числі перші результати розшифровки "чорних скриньок" свідчать, що до катастрофи призвела помилка в пілотуванні", - повідомило джерело в комісії.

Нагадаємо, авіакатастрофа під Смоленськом, яка сталася вранці 10 квітня, забрала 96 життів. Серед них – президент Польщі Лех Качинський з дружиною, вся військова верхівка Польщі, політична та релігійна еліта, - офіційна делегація мала намір взяти участь у заходах з нагоди 70-річчя катинської трагедії.

Лайнер заходив на посадку за складних метеоумов – через туман видимість була всього 100-150 метрів. На четвертому заході літак зачепив верхівки дерев і впав у кілометрі від посадкової смуги.

Читайте також:

Екіпаж літака Качинського не врахував особливостей Ту-154

Мати Леха Качиньського досі не знає про загибель сина

Екіпаж літака Качинського за 5 секунд до катастрофи знав про її неминучість

"Містика Катині": грузинське ТБ поховало Качинського ще місяць тому

ВідеоАварія літака Качинського

Залиште свій коментар

Вибір редакції