Екологи: російська влада приховує загрозу "другого Чорнобилю"

Наслідки пожеж у "радіоактивних" брянських лісах можуть зрівнятися зі шкодою Чорнобиля. Тим часом російська влада закриває сайти з інформацією про вогнища займання.

Російська влада починає приховувати інформацію про пожежі в лісах, забруднених радіацією після вибуху на Чорнобильській АЕС у 1986 році.

На думку екологів, наслідки пожеж у "радіоактивних" брянських лісах можуть зрівнятися зі шкодою, якої завдала Чорнобильська катастрофа. Але влада боїться паніки і відповідальності за бездіяльність і фактичне знищення лісгоспів.

"Поки ситуацію з пожежами в Брянській області вдалося взяти під контроль. Але, з огляду на страшну посуху та брак пожежних команд, ліси можуть охопити верхові пожежі. Тоді другий Чорнобиль загрожує довколишнім великим містам, у тому числі і Москві", - пише газета "Труд".

Депутат Брянської обласної думи, еколог Людмила Колмогорцева кілька днів тому разом з групою журналістів з Євросоюзу провели обстеження осередків пожеж в заражених лісах і зафіксували скачки радіації в цих місцях.

За інформацією брянського еколога, в 1999-му році після лісових пожеж в області радіаційний фон у Смоленську, який розташований в 300 кілометрах від того місця, зріс удвічі.

"Що стосується Москви, то, якщо почнуться верхові пожежі і буде попутний вітер, радіаційне хмара дійде до столиці за півдня", - попередила Колмогорцева.

"Ситуація склалася ахова. Людей мало, у них немає техніки і навіть спецодягу", - розповів Володимир Чупров з Greenpeace.

Замовчування інформації про пожежі може спричинити паніку серед населення, вважають екологи. Зараз пожеж в Брянській області немає, але ризик їх виникнення залишається.

При цьому наприкінці минулого тижня несподівано був закритий сайт Рослісгоспу, на якому було розміщено повідомлення з подробицями про пожежі в заражених радіацією лісах. Це сталося одразу після того, як глава МНС Сергій Шойгу на селекторній нараді поцікавився у представника Рослісгоспу, хто поширює інформацію про радіаційні пожежах. Досі сайт не звантажується.

Представники екологічних організацій не сумніваються, що сайт був закритий за вказівкою МНС, де нібито намагаються приховати реальний масштаб лиха. Керівник лісової програми " Greenpeace Росії" Олексій Ярошенко підтвердив, що 9 серпня на сильнозабруднених території у Брянській області було зафіксовано три великих вогнища.

"Це добре видно на знімках з космосу, - сказав він. - А дрібні вогнища з'являлися там регулярно".

За його словами, в останні дні був відредагований і сайт Рослісгоспу. "Раніше там публікувалися дані щодо лісових пожеж, а тепер зведення не тільки не оновлюються - закрито доступ навіть до тих, що були раніше", - підкреслив Ярошенко.

"З даними зараз взагалі повний хаос коїться", - вважає співголова екологічної групи "Екозахист" Володимир Сливяк.

За його словами, найбільш точна інформація була як раз на сайті Рослісгоспу. "Все-таки лісові організації знайомі з ситуацією краще. Міністерство просто затикає рота тим, хто знає, що коїться насправді. У такій ситуації цензура до добра не доводить, згадайте історію з Чорнобильською АЕС", - резюмував він.

Зазначимо, що на території України на початку серпня сталося дві пожежі безпосередньо в Чорнобильській зоні. За словами чиновників, пожежна ситуація в районі стабільна. Про можливість чи не можливість радіоактивного зараження ніхто з них не обмовився.

Читайте також:

Greenpeace: пожежі в Росії підняли у повітря радіацію

Чадний газ від російських пожеж накрив усю північну півкулю

Путін на вертольоті особисто загасив дві пожежі

Через спеку Україні загрожують епідемія малярії та новий Чорнобиль

ВідеоЕкологи: російська влада приховує загрозу "другого Чорнобилю"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: