Екологи запустили онлайн-карту рівня радіації

В Інтернеті створили карту, яка оперативно відображає дані про рівень радіації у Японії, Росії, США, - країнах, які можуть постраждати від аварії на АЕС "Фукусіма".

У зв'язку з аварією на японській АЕС "Фукусіма-1" російські екологи запустили в Інтернеті онлайн-карту рівня радіації в Японії та прилеглих регіонах, а також у Росії та США.

Засновники ресурсу пропонують будь-кому з небайдужих користувачів внести дані своїх вимірів, заповнивши форму, розміщену на сайті. Інформація з блогів або сайтів публікується з обов'язковим посиланням на першоджерело.

"Мета даної карти - надати платформу для збору всіх повідомлень про рівень радіації", - зазначили творці сайту.

"Щоб уникнути провокацій і паніки, перед розміщенням інформації на сайті radiation.crowdmap.com буде проводитися перевірка отриманих відомостей", - сказав представник організації Greenpeace, ​​яка підтримує створення карти.

Серйозні побоювання у населення регіонів, які межують з Японією, викликала аварійна ситуація на АЕС "Фукусіма-1" після трагічного землетрусу і цунамі 11 березня.

Катаклізм вивів з ладу системи охолодження на АЕС. У чотирьох з шести реакторів сталися вибухи водню, на першому енергоблоці паливні стрижні розплавилися на 70%, що призвело до витоку радіації. Зараз рятувальники і атомники проводять широкомасштабну операцію зі стабілізації АЕС, охолоджуючи паливо морською водою.

Вітер зносить небезпечні речовини на схід, в Тихий океан: за прогнозами експертів, шлейф радіації пройде через Тихий океан, зачепить Алеутські острови, а до вечора п'ятниці накриє Південну Каліфорнію і південний захід США, зокрема штати Невада, Юта і Арізона.

Слідкуйте за новинами про цунамі та ядерну катастрофу в Японії тут.

Читайте також:

При охолодженні реактора на "Фукусімі" виріс рівень радіації

Влада Японії закликала громадян збирати "екстрену валізку"

Шлейф радіації з японської "Фукусіми" накриє США

За шість днів у Японії сталося більше 240 землетрусів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: