Економікам Греції та Португалії напророкували повільну смерть

У влади Португалії та Греції ще є час, щоб вжити відповідних заходів і уникнути цієї ситуації.

Економіки Греції та Португалії очікує повільна смерть, тому що уряди цих країн змушені будуть направити значні ресурси на обслуговування держборгу. Таке повідомлення зробило міжнародне рейтингове агентство Moody's, передає агентство Bloomberg.

Як наголошується в повідомленні Moody's, у влади Португалії та Греції "ще є час, щоб вжити відповідних заходів і уникнути цієї ситуації, але він не нескінченний". При цьому Греції варто поквапитися, вважають в агентстві, тому що ситуація, яка склалася в країні за останній час погіршилася.

У грудні 2009 року на світовому ринку почали циркулювати чутки про можливий дефолт Греції. З'ясувалося, що зовнішній державний борг країни становить 300 мільярдів євро, а загальна заборгованість перевищує 100 відсотків ВВП (і становить 113 відсотків ВВП). Після цього всі три міжнародних рейтингових агентства - Fitch, Moody's і Standard & Poor's - знизили рейтинги Греції, пояснивши це занадто великим обсягом боргу.

На тлі зниження рейтингів Греції аналітики передбачили необхідність допомоги держави з боку ЄС та інших міжнародних інституцій, а також можливість виходу країни з єврозони. Проте грецька влада спростувала можливість дефолту країни і відмовилися звертатися по допомогу до Міжнародного валютного фонду.

Наприкінці грудня 2009 парламент Греції схвалив бюджет країни на 2010 рік, в якому дефіцит вдалося знизити з 12,7 до 9,1 відсотка ВВП. Владі країни довелося скоротити витрати, у тому числі на національну оборону та утримання закордонних туристичних представництв, а також ввести податок в 90 відсотків на бонуси топ-менеджерів у банках.

Читайте також:

У США помер один з найвпливовіших економістів 20-го сторіччя

Економісти склали "десятку" ключових прогнозів на 2010 рік

Греція та країни Балтії опинилися на межі дефолту

Фондовий ринок Дубаї обвалився вдруге за два тижні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: