Екс-держсекретар Франції позбавлений депутатської недоторканності після секс-скандалу

Колишній держсекретар Франції Жорж Трон позбавлений депутатської недоторканності після гучного секс-скандалу.

Національні збори (нижня палата парламенту) Франції позбавила парламентської недоторканності колишнього держсекретаря країни з питань держслужби Жоржа Трона, який звинувачується в зґвалтуванні і сексуальному домаганні.

Жорж Трон, що покинув уряд 29 травня, згідно з конституційною поправкою через місяць автоматично став депутатом Національних зборів. Позбавлення Трона парламентської недоторканності було необхідною умовою для продовження подальшого слідства щодо високопоставленого чиновника.

Справа проти Трона, який обіймав одночасно посаду мера міста Древей і держсекретаря Франції з питань держслужби, почалася в травні. Дві колишніх співробітниці мерії подали на нього до суду, звинувативши в насильницьких діях сексуального характеру та зґвалтуванні.

Трон негайно заявив, що подасть зустрічний позов про наклеп. Наприкінці травня він подав у відставку з поста мера і пішов з уряду.

Поліція затримала 20 червня Трона, щоб допитати у зв'язку з позовами. Через три дні прокуратура французького міста Еврі пред'явила Жоржу Трону звинувачення в зґвалтуванні і сексуальному домаганні, але визнала можливим звільнити його з-під варти з певними обмеженнями.

Жоржа Трона ввів в кабінет міністрів в 2010 році президент Франції Ніколя Саркозі після поразки на регіональних виборах. Трон був прихильником Домініка де Вільпена - супротивника Саркозі всередині правлячої партії. Його призначенням президент розраховував уникнути критики з боку опозиційної течії в "Союзі за народний рух".

Читайте також:

Протеже президента Саркозі заарештований за подвійне зґвалтування

У Франції урядовець позбувся посади через секс-скандал

У Франції вибухнув новий сексуальний скандал

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: