Екс-держсекретар США порадила Росії "не бути яйцем, яке вчить курку"

Колишній держсекретар США охарактеризувала як "функціональні" відносини НАТО з Росією, що знаходяться в "процесі інвентаризації".

Росія є лише одним з партнерів НАТО, і їй не личить давати настанови Альянсу. Про це в четвер, 28 січня, заявила колишня держсекретар США Мадлен Олбрайт.

Зараз вона займає посаду керівника експертної групи НАТО, якій доручена розробка нової Стратегічної концепції Альянсу.

"Росія є лише одним з партнерів, і їй не слід бути яйцем, яка навчає курку", - заявила Олбрайт, виступаючи перед європейськими парламентарями у Брюсселі.

Колишній держсекретар США охарактеризувала як "функціональні" відносини НАТО з Росією, що знаходяться в "процесі інвентаризації".

Відповідаючи на питання про перспективи подальшого розширення Альянсу, Олбрайт сказала, що організація відкрита для вступу до нього європейських демократій. Однак вони повинні виконувати зобов'язання членів НАТО.

При цьому Олбрайт підкреслила, що цей найбільший військово-політичний блок "не є філантропічною організацією, але Альянсом, що займаються забезпеченням безпеки".

У вівторок, 27 січня, в Брюсселі відбулася зустріч начальників штабів країн НАТО і Росії. Сторони повністю відновили військову співпрацю, перервану після серпневого конфлікту на Кавказі.

У серпні минулого року почала діяти угода Росії та США про повітряний транзит військових вантажів для військ НАТО в Афганістані.

Москва також висловила готовність на комерційних умовах поставляти вертольоти для міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані під командуванням Альянсу.

Читайте також:

Ракети США у Польщі розмістять біля кордону з Росією

Росія готова поставляти зброю в Ірак і Афганістан

Експерти: через 20 років Росія стане найпотужнішою економікою Європи

США можуть застосувати санкції до Москви за постачання зброї терористам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: