Екс-держсекретар США розповіла про умови Лаврова для припинення війни РФ з Грузією

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Одна з умов Лаврова була - відсторонення Саакашвілі від посади.

Президента Грузії Міхеіла Саакашвілі 2008 року попереджали, що росіяни будуть намагатися вторгнутися у країну. Також було сказано, що не треба відповідати на це, бо ніхто не зможе захистити Грузію.

Про це до десятої річниці російсько-грузинської війни розповіла екс-держсекретар США Кондоліза Райс, пише "Громадське".

У той час саме вона вела переговори з російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим і спілкувалася з грузинським лідером Міхеілом Саакашвілі.

"На жаль, була перестрілка між миротворцями, і росіяни знайшли виправдання своїм діям. Грузини мали б лишитися в казармах. Я не звинувачую грузинів за те, що сталося", - розповіла Райс.

Серед умов, які отримала від Сергія Лаврова держсекретар США, було повернення грузинів до казарми, підпис договору про невикористання сили та таємне прохання піти Саакашвілі.

"Я на це сказала: "Сергію, держсекретар США і міністр закордонних справ Росії не можуть мати розмов про скинення демократично обраного лідера країни. Тому сьогодні по обіді мій посол в ООН має оприлюднити цю інформацію Раді Безпеки ООН, що їхніми умовами завершення війни є прибрання з посади Саакашвілі". Він сказав: "Ти не можеш цього зробити". Я сказала: "О ні, я можу. І я зателефоную кожному, кому можу – британцям, французам, полякам, чехам і всім скажу правду, і я так і зробила", - повідомила Райс.

Вона наголосила, що США нічого не могли вдіяти, щоб уникнути цього всього. Проте після початку війни американці надали мільярд доларів фінансової допомоги Грузії.

Нагадаємо, 8-12 серпня 2008 року між Росією і Грузією стався збройний конфлікт. Російські війська спільно з південноосетинськими формуваннями витіснили грузинські війська з Південної Осетії, яка офіційно є частиною Грузії, тимчасово зайнявши низку прилеглих до конфліктної зони районів Грузії. Пізніше Росія визнала незалежність Південної Осетії і Абхазії.

ВідеоЯк живуть грузини, яким довелося тікати з власних домівок через військову агресію Росії

Залиште свій коментар

Вибір редакції