Екс-глава Пентагону: США використовують ядерну зброю щодня

На його думку, прагнення американців до створення без'ядерного світу є нічим іншим, як "американським утопізмом".

США використовують ядерну зброю щодня з попереджувальною метою і не зацікавлені в просуванні до без'ядерного світу. Про це заявив колишній глава Пентагону Джеймс Шлесінджер.

"Ми використовуємо ядерну зброю щодня. Для стримування потенційних ворогів і для забезпечення гарантій союзникам, які знаходяться під нашим захистом", - заявив Шлесінджер.

Він прокоментував попередні домовленості між Москвою і Вашингтоном про скорочення ядерних арсеналів. Головним підсумком візиту президента США Барака Обами до Росії стало підписання між Москвою і Вашингтоном рамкової угоди по скороченню наступальних озброєнь (СНО). Обидві країни домовилися майже удвічі скоротити свої ядерні боєприпаси.

На питання, чи відповідають ці домовленості інтересам США, американський "яструб" відповів "ні". На його думку, прагнення американців до створення без'ядерного світу є нічим іншим, як "американським утопізмом".

Колишній міністр оборони США переконаний у тому, що ядерні держави не повинні і не позбавлятимуться від ядерних арсеналів у світлі нових погроз ядерного поширення з боку інших країн.

Він також вважає, що не дивлячись на закінчення "холодної війни", Вашингтон повинен проводити політику ядерного стримування в стосунках з Росією і Китаєм.

При цьому Шлесінджер наголосив, що ракетний арсенал США є найстарішим у світі, і це вже починає представляти загрозу для самої країни, а не її потенційних ворогів. За його оцінкою, технічний стан ядерних запасів у Росії, Китаї, Франції і Великобританії відповідає значно вищим стандартам.

Джеймс Шлесінджер, якому зараз 80 років, очолював міністерство оборони США в 1973-1975 роках і відомий як прихильник розробки нових видів ядерної зброї.

Читайте також:

Більшість країн вважають США світовим агресором

США передумали розміщувати об'єкти ПРО у Польщі та Чехії

США не виключають удару по Ірану і бояться ядерної війни

Обама готовий поступитися Москві і відкласти вступ України в НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: