Екс-голову "дочки" ЮКОСА засудили до 12 років колонії

Колишнього директора дочірньої компанії ЮКОСа засудили до 12 років колонії суворого режиму і штрафу за привласнення 6 млрд рублів.

Міщанський суд Москви засудив колишнього голову компанії "Томскнефть-ВНК" (дочірньої компанії ЮКОСа) Сергія Шимкевича до 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму і штрафу в один мільйон рублів, визнавши його винним у привласненні шести мільярдів рублів.

"Суд визнав Шимкевича винним у скоєнні злочинів, передбачених статтями "Привласнення чи розтрата в особливо великому розмірі","Легалізація грошових коштів, придбаних злочинним шляхом","Шахрайство в особливо великому розмірі", - повідомила керівник прес-служби Мосміськсуду Ганна Усачова.

Двоє інших підсудних Олег Ключерев та Олег Коляда, визнані винними в пособництві, були засуджені до восьми років шести місяців і семи років шести місяців ув'язнення відповідно. Усачева додала, що, згідно з вироком, кожен з підсудних повинен виплатити в дохід держави штраф у розмірі одного мільйона рублів.

За версією звинувачення, Шимкевич з низкою інших осіб створив злочинну групу, яка провела низку фіктивних угод із цінними паперами різних компаній (у тому числі і з порушенням встановленого в НК "ЮКОС" і його дочірніх компаніях регламенту здійснення фінансових операцій). В результаті, вважає слідство, на рахунок московського філіалу НБ "Траст" були перераховані незаконно вилучені у компанії "Томскнефть-ВНК" 5,93 млрд рублів.

Ця ж злочинна група, за даними звинувачення, організувала фіктивний обмін векселів "Томскнефть-ВНК", що не мають реальної ринкової вартості, на 14 векселів банку "Траст" загальною вартістю близько 5,7 млрд рублів. Фактично всі векселі опинилися в розпорядження учасників угруповання, які в подальшому провели ряд фінансових операцій з легалізації викрадених коштів.

Нагадаємо, що 4 березня розпочався судовий процес в Страсбурзькому суді – ЮКОС проти Росії.

Скарга нафтової компанії була подана ще в 2004 році. За словами представників ЮКОСа, позов захищає інтереси 55 тисяч акціонерів, які постраждали в результаті банкрутства російської нафтової компанії.

Акціонери вимагають від Росії найбільшу в історії суду компенсацію – 98 мільярдів доларів.

Читайте також:

У Страсбургу почався процес "ЮКОС проти Росії": ціна питання - 98 млрд доларів

Свідок звинувачення у справі ЮКОСа заступився за Ходорковського

Ходорковському дали премію за літературну творчість

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: