Екс-керівництво ЦРУ просить Обаму закрити очі на зловживання під час допитів

Нещодавно була оприлюднена інформація про те, що агенти ЦРУ погрожували вбити дітей підозрюваного у терористичній діяльності.

Колишні керівники ЦРУ просять Білий дім припинити розслідування зловживань при допитах осіб, підозрюваних в тероризмі. У листі до президента від семи колишніх керівників ЦРУ говориться про те, що продовження розслідування серйозно підірве бажання агентів ризикувати життям заради своєї країни.

Іншим негативним наслідком, на думку авторів листа, може стати відмова інших країн від співробітництва з розвідувальним управлінням.

У серпні генеральний прокурор США Ерік Холдер доручив розслідувати спірні методи дізнання підозрюваних у тероризмі, що застосовувалися співробітниками ЦРУ під час президентства Джорджа Буша-молодшого. Нещодавно була оприлюднена інформація про те, що агенти ЦРУ погрожували вбити дітей підозрюваного у терористичній діяльності.

Це було частиною техніки допитів, говориться в опублікованій основній частині розсекреченої доповіді про роботу ЦРУ стосовно підозрюваних у тероризмі. Також повідомляється про глузування і знущання співробітників управління над підозрюваними, погрози вбити їх і навіть про обіцянку одному з передбачуваних терористів зґвалтувати його мати в нього на очах.

Правозахисники називають ці методи, серед яких, наприклад, насильницьке занурення людини у воду, "тортурами". Рішення генерального прокурора викликало критику з боку відомих республіканців, включаючи колишнього кандидата в президенти Джона Маккейна, який заявив, що розслідування негативно позначиться на моральному дусі ЦРУ.

Колишній віце-президент США Дік Чейні назвав рішення розслідувати діяльність ЦРУ при колишньому президенті "жахливим прецедентом". На думку Чейні, це рішення йде врозріз з інтересами національної безпеки і підриває моральний стан спецслужб.

При цьому кілька місяців тому президент США Обама заспокоював розвідувальне співтовариство, стверджуючи, що демократична адміністрація не має наміру "ворушити минуле" і притягати до відповідальності будь-кого зі співробітників ЦРУ за минулі порушення прав людини.

Читайте також:

Син колишнього агента ЦРУ зізнався у шпигунстві на користь РФ

Слідчі ЦРУ влаштовували терористам "жартівливі" страти

Суд визнав ЦРУ винним у наданні неправдивої інформації

Резидент ЦРУ, звинувачений у зґвалтуванні, здався ФБР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: