Екс-менеджер ЮКОСа розповів, як йому пропонували обмовити Ходорковського

Свідок у справі Ходорковського розповів у суді, як йому пропонували дати неправдиві свідчення проти екс-глави ЮКОСа в обмін на умовний термін ув'язнення, але він відмовився і сів на 11 років.

Колишній заступник глави дирекції зовнішнього боргу НК ЮКОС Володимир Переверзін заявив, що йому запропонували дати неправдиві свідчення проти Михайла Ходорковського і отримати натомість умовний термін.

Про це він заявив у Хамовничеському суді Москви, де слухається справа екс-голови ЮКОСа Михайла Ходорковського і екс-керівника МЕНАТЕП Платона Лєбєдєва.

У цей момент прокурор Валерій Лахтін схопився з місця і зажадав змусити пана Переверзіна замовкнути. Його, у свою чергу, спробував урезонити адвокат Костянтин Ривкин, помітивши, що держобвинувач, мабуть, турбується не просто так: "на злодієві шапка горить". "Злодій, я так розумію, це Переверзін, вирок щодо якого вступив в законну силу", - сказав у відповідь прокурор Лахтін.

Переверзін, за власними словами, відмовився свідчити проти Ходорковського і в 2007 році був засуджений до 11 років ув'язнення. За версією слідства, через дві офшорні фірми, директором яких був Переверзін, продавалася за кордон вкрадена нафта та відмивалися отримані таким чином гроші.

Слідство наполягає на тому, що він виконував прямі вказівки Ходорковського і Лєбєдєва, викрадаючи і відмиваючи гроші через підвідомчі йому компанії. Тим часом сам Переверзін відкидає всі звинувачення як на свою адресу, так і на адресу глав ЮКОСа і МЕНАТЕП.

За словами викликаного свідком до суду Переверзіна, він взагалі не був особисто знайомий ні з Ходорковським, ні з Лєбєдєвим. "З паном Ходорковським хороший привід познайомитися нарешті, дуже приємно! Я працював у банку МЕНАТЕП, тому Лєбєдєва бачив, був присутній на нарадах, які він проводив ... але знайомі особисто ми не були", - сказав він.

Переверзін пояснив, що після роботи в МЕНАТЕП перейшов у ЮКОС, де очолив кіпрські компанії "Руттенхолд" і "Пронет" за пропозицією фінансового директора ЮКОСа Мішеля Сублена. За його словами, він навіть не займався платежами фірми, так як це було доручено швейцарської компанії "Петроваль", тому його не мали права засуджувати за відмивання грошей. У його завдання входило тільки найняти персонал і отримати дозвільні документи для компанії.

Варто відзначити, що на суді були присутні члени підкомітету Європарламенту з прав людини: голова підкомітету Хейді Хаутала, її заступник Лайма Андрікяне і член підкомітету Тайс Берман.  Останній зазначив, що Переверзін перебуває під величезним ризиком через сказане ним.

Хамовничеський суд Москви 16 серпня знову задовольнив клопотання державного обвинувачення і продовжив термін утримання під вартою екс-голові ЮКОСа Михайлу Ходорковському та його соратнику Платону Лебедєву ще на три місяці.

Таким чином, підприємці залишаться під арештом до 17 листопада 2010 року.

Читайте також:

Путін: Ходорковський несе заслужене покарання

Ходорковського залишили під арештом до 17 листопада

Ходорковський і Лебедєв оскаржили в суді продовження терміну їх арешту

Ходорковського назвали другим за впливовістю в'язнем у світі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: