Екс-прем'єрку Бангладеш арештовано

Поліція Бангладеш сьогодні, 16 липня, затримала в столиці країни Дакка колишнього прем'єр-міністра Хасину Вазед і провела обшуки в її будинку.

Хасіна Вазед, екс-прем'єр-міністр Бангладеш
Хасіна Вазед, екс-прем'єр-міністр Бангладеш
Поліція Бангладеш у понеділок затримала в столиці країни Дакка колишнього прем'єр-міністра Хасіну Вазед, яка очолює опозиційну "Народну лігу", і провела обшуки в її будинку, передають місцеві ЗМІ.

Поки не повідомляється, у зв'язку з чим Вазед поміщена у в'язницю, проте раніше проти колишнього прем'єра були висунуті звинувачення в корупції та зловживанні службовими повноваженнями в період її знаходження на чолі кабінету міністрів у 1996-2001 роках.

Також Вазед обвинувачують в організації безладів, які в січні цього року призвели до загибелі людей, послуживши приводом для введення надзвичайного стану.

Хасіна Вазед відкидає всі звинувачення, вважаючи розгорнуту проти неї кампанію прагненням властей прибрати її з політичної сцени.

Рано вранці в понеділок будинок Вазед, дочки засновника та першого президента Муджібура Рахмана, оточили декілька сотень представників правоохоронних органів Бангладеш, де з січня діє надзвичайний стан. Протягом трьох годин у її будинку проходив обшук, передають ЗМІ, після чого Вазед посадили в машину та відвезли.

Політичні хвилювання в Бангладеш досягли кульмінації напередодні призначених на кінець січня, але пізніше скасованих виборів до парламенту країни. Опозиція на чолі з Хасіною Вазед домагалася проведення виборчої реформи та надання рівних можливостей всім учасникам виборчого процесу. Тоді власті країни ввели надзвичайний стан і відклали вибори на невизначений термін.

Президент Бангладеш призначив главою виконавчої влади колишнього керівника центрального банку Фахруддіна Ахмеда, якого підтримують війська. Новий уряд проголосив повномасштабну боротьбу з корупцією.

За декілька місяців у зв'язку з цим було арештовано близько 200 політиків, зокрема, син політичного опонента Вазед, колишнього прем'єр-міністра Бангладеш Халіди Зія Рахман. Вона також обвинувачується в корупції.

Напередодні виборча комісія Бангладеш оголосила приблизні терміни проведення нових виборів до парламенту - до кінця 2008 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: