Екс-президент Аргентини визнав відповідальність за Брудну війну

Колишній військовий лідер визнав свою відповідальність за керівництво армією в період так званої Брудної війни з 1976 по 1983 рік.

Колишній військовий лідер Аргентини Хорхе Рафаель Відела визнав свою відповідальність за керівництво армією в період так званої Брудної війни з 1976 по 1983 рік.

Відела постав перед судом за звинуваченням у вбивстві політичних ув'язнених, які він скоїв після приходу до влади у 1976 році в результаті перевороту.

У період Брудної війни військова хунта стратила близько 30 тисяч осіб.

4 травня стало відомо, що колишній президент Аргентини Хорхе Рафаель Відела, який відбуває довічне ув'язнення за порушення прав людини в роки його правління, постане перед судом за новими звинуваченнями у вбивстві і тортурах і викраданнях кількох десятків людей. Передбачається, що 84-річний Відела на суді в місті Кордоба буде відповідати на звинувачення у тортурах і вбивстві 32 політичних ув'язнених.

Відела перебував при владі з 1976 по 1981 роки.

Під час правління Відели в Аргентині було заборонено профспілки і страйки, фактично не діяла судова влада, було обмежено права громадян. Він проводив політику жорсткого придушення внутрішньої опозиції, яка отримала сумну популярність як Брудна війна.

За офіційними даними, в ході шестирічного правління військових в Аргентині з 1976 по 1983 рік загинули або пропали без вісті 9000 супротивників режиму.

Читайте також:

Німеччина вимагає видачі колишнього диктатора Аргентини

Аргентинських уболівальників депортують з ПАР

Поліція ПАР газом та кулями розігнала мирну акцію на ЧС-2010

ВідеоЕкс-президент Аргентини визнав відповідальність за Брудну війну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: