Екс-президент Киргизії: наступною "жертвою" перевороту стане Саакашвілі

Колишній президент Киргизії Аскар Акаєв побажав грузинському президенту Михайлу Саакашвілі повторити "український сценарій", а не "киргизький фатальний рецидив".

Колишній президент Киргизії Аскар Акаєв вважає, що киргизький сценарій може повторитися і в інших країнах, де пройшли "кольорові революції", зокрема в Грузії. Але він побажав грузинському президенту Михайлу Саакашвілі іного варіанту розвитку подій, - зокрема, такого, як в Україні.

Нагадаємо, Акаєв очолював Киргизію з 1990 року і пішов з посади глави держави після "тюльпанової революції" 2005 року. Наразі Акаєв проживає у Москві. На посаді глави держави його змінив Курманбек Бакієв, скинутий у квітні 2010 року. Бакієв виїхав з країни до Білорусі.

За словами Акаєва, кількість жертв заворушень в Оші вже досягла кількох тисяч людей. Він зазначив, що конфлікт у республіці має бути вирішений тільки з допомогою країн і організацій регіону, а також повідомив, що не збирається повертатися на політичну арену Киргизії.

Акаєв зазначив, що "тюльпанова революція" розроблялася в "заокеанських центрах", зокрема, відкрито готувалася за підтримки посла США в Киргизії.

"Тоді як раз технологія "кольорових революцій" внесла вірус насильства, політичного нігілізму в суспільство Киргизстану і створила враження, що можна зібрати натовп і вирішувати будь-які питання. Я вважаю, що це дуже небезпечно", - сказав він.

Екс-президент висловив задоволення тим, що в Україні подолали подібні негативні наслідки "кольорових революцій". При цьому, він не впевнений, що в інших країнах, де відбулися подібні "перевороти", можливість повторення "киргизького сценарію" зведена до нуля.

Зокрема, Акаєв зазначив, що "революція троянд" в Грузії може призвести до фатальних наслідків.

"Що дала Грузії "революція троянд"? Я не виключаю, що вірус "кольорової революції" в Грузії може дати фатальний рецидив. Я вважаю, що в самій технології "кольорової революції" знаходиться руйнівна бацила. Це жодним чином не в'яжеться з конституційною нормою зміни влади в країні. Це гукнулося фатальним рецидивом і в Киргизстані", - сказав Акаєв і заявив, що бажає Грузії повторити "український" сценарій.

Нагадаємо, в МЗС Узбекистану заявили, що безлади в Киргизії організували "треті сили".

Раніше глава тимчасового уряду Киргизії Роза Отунбаєва повідомила про затримання жінки-снайпера "з латиським акцентом" на півдні країни. Політик також підтвердила, що в місті діяла група людей, яка стріляли по мирних громадянах. Отунбаєва вважає, що в масових заворушеннях на півдні країни винні люди з оточення екс-президента Курманбека Бакієва.

Масові заворушення та сутички між етнічними киргизами і узбеками розпочалися в південному обласному центрі Оші в ніч на 11 червня. Наступного дня вони перекинулися на Джалал-Абадської області. У зоні зіткнень киргизька влада оголосила надзвичайний стан і запровадила комендантську годину.

Читайте також:

США виділили Киргизії понад 32 млн доларів

Очевидці бійні в Киргизії: з машин без номерів розстрілювали усіх без розбору

Сім'ю Бакієва звинуватили у погромах на півдні Киргизії

Західні ЗМІ: Москва боїться "другого Афганістану" у Киргизії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: