Екс-президент Молдови Воронін відмовився зустрічатися з Саакашвілі

"Навіщо приїжджає Саакашвілі до Молдови? Підтримати правлячий Альянс Філата, Лупу і Гімпу? Поділитися своїм досвідом у вирішенні територіальних конфліктів?", - запитав Воронін.

 Колишній президент Молдови, лідер партії комуністів Володимир Воронін відмовився від зустрічі з президентом Грузії Михайлом Саакашвілі, який 23 листопада прибуде до Кишинева з офіційним візитом. Про це повідомив сам Воронін.

"Михайло Саакашвілі попросив про зустріч зі мною у четвер ввечері, але я відмовився", - заявив екс-президент.

На його думку, протягом останніх 7 років грузинський режим серйозно деформувався, а декларовані цілі, такі як демократизація країни, мирне досягнення Грузією територіальної цілісності дискредитовані правлінням самого Саакашвілі.

"У Грузії склався режим персональної влади, побудований на репресіях проти опозиції і вільних ЗМІ. А спроба силового підпорядкування Абхазії і Південної Осетії створили найнебезпечніший міжнародний прецедент у питаннях вирішення територіальних конфліктів", - заявив Воронін.

Екс-президент Молдови також згадав демонтаж меморіалу воїнам Великої вітчизняної війни у Кутаїсі, який "назавжди залишиться  чорною плямою в біографії цього правителя".

"Навіщо приїжджає Саакашвілі до Молдови? Підтримати правлячий Альянс Філата, Лупу і Гімпу? Переконати їх йти до кінця, переступаючи через закон, демократичні норми і Конституцію? Так само, як це зробив сам Саакашвілі під час своєї другої передвиборчої кампанії? Або, можливо, Саакашвілі поділиться своїм досвідом у вирішенні територіальних конфліктів? Або своєю присутністю освятить знесення усіх пам’ятників радянським воїнам, які загинули за звільнення Молдови?", -  запитав Воронін.

На думку Вороніна, йому немає про що розмовляти з Саакашвілі. Проте, як зазначив політик, його відмову ні в якому разі не можна вважати демаршем відносно самої Грузії та грузинського народу.

Читайте також:

Україна пояснила Молдові, чому демонтувала прикордонні знаки

Молдова просить НАТО видворити з Придністров'я війська РФ

Молдавські розкольники захопили скандального протодиякона РПЦ Кураєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: