Екс-президент США спростував свої слова про Південний Судан

Джиммі Картер визнав, що неправильно зрозумів слова президента Судану стосовно виплати зовнішнього боргу країни.

Глава місії міжнародних спостерігачів на референдумі про незалежність Південного Судану екс-президент США Джиммі Картер визнав, що неправильно зрозумів слова президента Судану стосовно виплати зовнішнього боргу країни у разі відділення Півдня.

У четвер, 13 січня, перед відльотом з Джуби до Хартум він заявив, що помилився. "Я помилився в цьому питанні. Вирішення проблеми зовнішнього боргу в разі, якщо за підсумками референдуму Південь відокремиться, залишається за аль-Баширом і главою Південного Судану Сальва Кііром", - сказав Картер.

Як повідомлялося, 10 січня він заявив, що суданський лідер Омара аль-Башир готовий у разі відділення Півдня країни звільнити регіон від виплати загального державного боргу.

Хартуме незабаром спростував цю інформацію, пояснивши, що заяву президента не правильно зрозуміли. Аль-Башир мав на увазі, що зобов'язання по виплаті зовнішнього держборгу Судану у разі відділення Півдня повинні взяти на себе три сторони - Північ, Південь і міжнародне співтовариство, пояснив представник МЗС Судану.

Зовнішній борг Судану може складати від 37 до 38 мільярдів доларів. Велика частина зовнішнього боргу країни є простроченими заборгованостями.

Як відомо, 9 січня у Судані стартував референдум про самовизначення Південного Судану, який продовжиться тиждень. Близько чотирьох мільйонів південців повинні зробити вибір на користь єдності країни або утворення незалежної держави на своїй території.

Раніше президент Судану пообіцяв поважати підсумки референдуму про відділення південної частини країни. У четвер стало відомо, що плебісцит можна вважати таким, що відбувся, оскільки за даними на четвер, 13 січня, проголосувало більше 60% людей, які мали право висловити свою думку.

Читайте також:

Суданські християни і мусульмани ділять країну на дві держави

У Південному Судані від чорної лихоманки померло 300 осіб

Президента Гамбії збираються проголосити королем

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: