Екс-президент Тайваню постав перед судом

Колишнього лідера Тайваню та його дружину звинувачують у розкраданні державних коштів. Сам він заявляє, що це "політичні чистки" на догоду Китаю. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

У Тайбеї 26 березня розпочався судовий процес над колишнім президентом Тайваню Чень Шуйбянем. Його з дружиною та ще дванадцятьох осіб звинувачують у привласненні мільйонів доларів шляхом розкрадання казенних коштів та підробки документів.

За версією слідства, дружина колишнього президента У Шучень свого часу отримала хабар у розмірі 2,2 млн. доларів від бізнесмена, який просив дозволу на покупку великої земельної ділянки.

За її словами, то був не хабар, а пожертвування до фонду Демократичної Прогресивної партії, яку очолював її чоловік.

Втім, у лютому вона визнала себе винною у відмиванні грошей за кордоном і підробці документів. Про це вона заявила в суді, куди була викликана як один з головних фігурантів гучного корупційного скандалу.

57-річний політик називає себе жертвою "чисток уряду" і каже, що не сподівається на справедливий суд.

З 2008 року Шуйбянь перебуває в опозиції. Він різко критикує політику провладної партії Гоміньдан і нового президента Ма Інцзю, перш за все, з питань відносин з материковим Китаєм.

Пекін підозрював Чен Шуйбяня в намірі офіційно проголосити Тайвань незалежною державою.

Тому, як стверджує екс-президент, нова влада судить його, щоб догодити Пекіну. Він також обурений тим, що в грудні суд відмовився випустити його під заставу до початку процесу, і називає своє утримання під вартою "каральною мірою".

Представники Гоміньдана у відповідь заявляють, що Чен Шуйбянь "не зумів стати гідним прикладом" як лідер.

Після повернення до влади Гоміньдана китайсько-тайваньські відносини помітно покращали. Зокрема, після 60-річної перерви Китай і Тайвань відновили пряме транспортне сполучення, разом збираються провести Всесвітній буддистський форум.

Читайте також:

Дружина колишнього президента Тайваню зізналася у відмиванні грошей

Китай зробив крок назустріч Тайваню: подарував двох панд

Екс-президента Тайваню шпиталювали через голодування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: