Екс-президента Аргентини судять за саботаж розслідування теракту проти євреїв

Суд звинуватив колишнього президента Аргентини Карлоса Менема у спробі приховати "сирійський слід" в теракті у єврейському центрі.

Колишнього президента Аргентини Карлоса Менема звинуватили у чиненні перепон правосуддю під час розслідування справи про вибух Єврейського культурного центру в Буенос-Айресі, коли загинули 85 людей.

Судові слухання у справі розпочалися у четвер, 1 жовтня. Згідно з оприлюдненими даними слідства, після вибуху у 1994 році Менем намагався приховати так званий "сирійський слід" в розслідуванні злочину.

Під час пред'явлення звинувачень екс-президентові, аргентинський суддя заявив, що той підозрюється у знищенні доказів і зловживанні службовим положенням.

Подібні звинувачення також висунуті братові Менема, який в середині 1990-х був головою президентської адміністрації, колишньому федеральному судді, двом високопосадовцям зі служби безпеки і двом співробітникам поліції.

За даними суду, Карлос Менем через свого брата дав вказівку держслужбовцям саботувати виявлення можливої причетності до вибуху громадянина Сирії, з родиною якого його пов'язували дружні стосунки.

Зокрема, після його розпорядження було скасовано приховане прослуховування телефонних розмов підозрюваного і знищені раніше зроблені магнітофонні записи.

Сам Менем неодноразово заявляв, що звинувачення на його адресу безпідставні, і після того, як він залишив свою посаду, він тільки і робить, що захищає свою честь і гідність. На думку Менема, його переслідують з політичних мотивів.

Вибух в Буенос-Айресі в 1994 році став найбільшим терактом проти євреїв, здійсненим за межами Ізраїлю з часів Другої світової війни. У Аргентині проживає найбільша єврейська община Південної Америки (183 тисячі людей).

Карлос Менем походить з сім'ї сирійських емігрантів. Він двічі обіймав посаду глави держави в період з 1989 по 1999 роки.

Читайте також:

Сина останнього короля Італії судять за підкуп чиновників

Екс-президент Ізраїлю постав перед судом за зґвалтування

У Чилі видані ордери на арешти 129 прибічників Піночета

Суд Таїланду відмовився долучити до справи Бута компромат Колумбії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: