Екс-президента Кот-д'Івуару судитимуть за військовий конфлікт

Визнаний президент Кот-д'Івуару Алассан Уаттара заявив, що Лорана Гбагбо судитимуть за злочини проти мирних жителів республіки, скоєні під час військового конфлікту в країні.

Обраний президент Кот-д'Івуару Алассан Уаттара в телевізійному зверненні до нації оголосив про початок судового розгляду справи екс-президента республіки Лорана Гбагбо. Спеціальна комісія займеться розслідуванням дій Гбагбо і його союзників під час військового конфлікту в країні.

Президент країни зробив цю заяву через кілька годин після того, як Гбагбо був узятий під варту.

Нагадаємо, що майже тиждень невизнаний глава республіки переховувався в бункері на території своєї резиденції.

Як повідомляється, Уаттара пообіцяв гарантувати фізичну безпеку для Гбагбо і його сім'ї, а також заявив, що право екс-президента і його прихильників на захист буде забезпечено повною мірою.

Наразі Гбагбо і його дружина знаходяться в готелі Golf - резиденції Уаттара - під наглядом миротворців ООН.

Уаттара закликав івуарійців не робити спроб помсти і не відновлювати актів насильства, підкресливши, що в Кот-д'Івуарі настала "нова ера".

У країні, яка фактично перебувала в стані громадянської війни з березня 2011 року, на стороні Уаттара воювали французькі військові і миротворці ООН. Міжнародний контингент звинувачує лояльні Гбагбо сили в тому, що ті піддавали небезпеці життя мирних жителів республіки.

Тим часом свідки повідомляють про випадки жорстокості не тільки з боку сил Гбагбо, але і з боку сил Уаттара.

За даними ООН, в ході збройного конфлікту в країні було вбито понад тисячу людей і щонайменше сто тисяч людей втекли з країни. Заворушення в республіці почалися в кінці 2010 року, незабаром після минулих в листопаді виборів, результати яких не влаштували Гбагбо.

Читайте також:

Французькі військові заарештували невизнаного президента Кот-д'Івуару

Міноборони запевнило, що українці у Кот-д’Івуарі нікого не вбили

Місія ООН розбомбила резиденцію президента Кот-Д'Івуару

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: