Екс-президента Кот-д'Івуару військові ООН вивезли у невідомому напрямку

За словами представників ООН, це було зроблено для того, щоб уникнути відплати за застосування Гбагбо сили проти своїх супротивників.

Колишній лідер Кот-д'Івуару Лоран Гбагбо, який програв президентські вибори, був вивезений з Абіджана в невідомому напрямку. Про це повідомив представник генсека ООН Фархан Хак.

За його словами, це було зроблено для того, щоб уникнути відплати за застосування їм сили проти своїх супротивників.

"Його перевезли в інше місце, де він буде в безпеці. Ми працюємо з владою Кот-д'Івуара над тим, щоб Гбагбо був у безпеці", - сказав Хак, додавши, що Гбагбо вже знаходиться за межами Абіджана.

Прес-служба генерального секретаря ООН Пан Гі Муна, тим часом, повідомила, що визнаного президента Кот-д'Івуара Алассана Уаттара попросили не допустити проявів помсти відносно тих, хто підтримував Гбагбо, щоб уникнути нового кровопролиття

Як відомо, наприкінці 2010 року в Кот-д'Івуарі після перших за десять років президентських виборів почалися заворушення та збройні сутички. За підсумками голосування діючий глава держави Лoран Гбагбо поступився опозиційному кандидату Алассану Уаттара. Переможець був визнаний світовим співтовариством, проте Гбагбо відмовився залишити свою посаду.

На початку квітня Лоран Гбагбо, що укрився у своєму бункері, почав вести переговори про умови свого відходу з поста президента, однак 5 квітня стало відомо, що переговори провалилися. Гбагбо відмовився скласти свої повноваження.

11 квітня Гбагбо був заарештований. Обраний президент Кот-д'Івуару Алассан Уаттара заявив, що він постане перед судом за злочини проти мирних жителів.

Читайте також:

Французькі військові заарештували невизнаного президента Кот-д'Івуару

Місія ООН розбомбила резиденцію президента Кот-Д'Івуару

У Кот-д'Івуарі скоєно напад на резиденцію посла Японії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: