Екс-президента невизнаного Придністров'я оголосили в міжнародний розшук

Євгена Шевчука викликали в слідчі органи невизнаного Придністров'я для надання показів, однак він на допит не з'явився.

Колишній лідер невизнаного Придністров’я Євген Шевчук, який є фігурантом кількох кримінальних справ про корупцію та розкрадання державних коштів, оголошений в міжнародний розшук.

Про це заявив керівник Слідчого комітету невизнаної Придністровської Молдавської республіки В'ячеслав Бринзарь, - пише Укрінформ.

За його словами, Євгена Шевчука викликали в слідчі органи невизнаного Придністров'я для надання показів, однак він на допит не з'явився.

Шевчук, за словами Бринзаря, звинувачується в контрабанді, а також створенні "сірих схем" для розкрадання державних коштів на заводі "Біохім", в результаті реалізації яких підприємство збанкрутувало, а також незаконному утриманні 30% зарплат і пенсій.

ВідеоЕкскурсія під наглядом: Придністров'я дозволило журналістам України побачити, як живе республіка

Подробиці про кримінальні справи, ініційовані стосовно Євгена Шевчука, в МВС і Слідчому комітеті невизнаного Придністров'я оприлюднять 1 грудня.

За даними молдовських ЗМІ, Євген Шевчук разом з дружиною Ніною Штанскі якийсь час переховувався на території Республіки Молдова, але його теперішнє місцеперебування невідоме. За неперевіреними даними, він знаходиться на території окупованого Росією Криму.

Нагадаємо, що раніше прем'єр-міністр Молдови Павло Філіп зажадав повністю вивести російські війська і озброєння з території його країни. Про це він заявив під час виступу на 72-й сесії Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку.

Павло Філіп зазначив, що тристороння миротворча місія за участю Росії давно виконала свої завдання у Придністров'ї, а тепер стала чинником підтримання конфлікту. На думку молдавського прем'єра, миротворча місія повинна трансформуватися в багатонаціональну цивільну місію з міжнародним мандатом. Філіп нагадав, що Росія досі не вивела свої війська з території Молдови, як це було передбачено молдавсько-російськими угодами 1992 і 1994 років, а також відповідними документами ОБСЄ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції