Екс-президент МОК Самаранч працював на КДБ

КДБ нібито пообіцяло надати іспанцеві підтримку при обранні на посаду голови МОК.

Екс-президент Міжнародного олімпійського комітету Хуан Антоніо Самаранч, можливо, співробітничав з КДБ. Про це в понеділок пише французька Le Figaro.

Видання наводить уривки з книги "КДБ грає в шахи", яку написав історик Юрій Фільштинський у співавторстві з радянськими шаховими чемпіонами Віктором Корчним і Борисом Гулько, а також колишнім підполковником радянської розвідки Володимиром Поповим. Всі вони зараз проживають в США.

Як сказано в книзі, Самаранч був пристрасним колекціонером російського мистецтва, і під час своєї роботи послом Іспанії в Москві з 1977 по 1980 роки часто купував антикваріат. Однак його вивезення з СРСР було незаконним. Коли про захоплення посла дізналися в КДБ, йому нібито запропонували операцію, при якій Самаранч став секретним агентом радянських спецслужб. КДБ у відповідь нібито пообіцяло закрити очі за вивіз Самаранчем предметів мистецтва, а також надати іспанцеві підтримку при обранні на посаду голови МОК. Зробити це й справді було нескладно: на виборах міжнародних спортивних чиновників Москва контролювала голоси всіх країн Варшавського договору.

Книга "КДБ грає в шахи" переведена голландською, польською і португальською мовами, а от англомовна версія, як зазначає Le Figaro, вийшла з купюрами: інформація про Самаранча становить там всього кілька рядків у виносці. Можливо, британський видавець просто злякався оприлюднення "вибухонебезпечної" інформації англійською мовою, припускає видання.

Самаранч був обраний президентом МОК на 83-й сесії організації, яка проходила в Москві в липні 1980 року. Головою організації він залишався аж до 2001 року, коли на цій посаді його змінив бельгієць Жак Рогге. За видатні заслуги в олімпійському русі Самаранч був обраний довічним Почесним президентом МОК.

Читайте також:

Хіросіма і Нагасакі подадуть заявку на проведення Олімпіади-2020

Жак Рогге переобраний на пост президента МОК

Олімпійські ігри 2016 відбудуться у Ріо-де-Жанейро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: