Екс-секретарка Геббельса дала перше інтерв'ю: він покінчив з собою, бо боявся

Екс-секретарка Геббельса дала перше інтерв’ю, в якому заявила що ніколи не пробачить Геббельсу того, що він створив зі світом.

Геббельс наклав на себе руки, бо був боягузом, але він був занадто розумний, щоб не розуміти, що його чекає.

Про це розповіла в своєму першому інтерв’ю 100-річна секретарка Йозефа Геббельса Брунгільда Помзель. На часі вона мешкає в Мюнхені.

Це інтерв'ю стало першим, в якому вона зважилася розповісти про свою роботу у одного з головних нацистів Третього рейху.

Брунгільда ​​Помзель пропрацювала у Геббельса з 1942 року до 1 травня 1945 року, коли він наклав на себе руки.

За її словами, її розподілили до Геббельса, оскільки вона була однією з найпрофесійніших стенографісток Берлінського радіо.

"Це був наказ, так що відмовитися від такої пропозиції було неможливо - хіба що з причини заразної хвороби", - розповіла Помзель.

Вона працювала друкаркою і відповідала за набір кореспонденції міністра, тобто через її руки проходили всі листи Геббельса. Крім того, вона була на вечері в берлінському будинку Геббельса на острові Шваненвердер.

"Він був дуже закритою людиною! Він ні разу не поставив мені жодного особистого питання і до самого кінця не знав навіть мого імені", - розповіла жінка.

На її думку, Геббельс дуже легко відбувся, наклавши на себе руки.

"Його б засудили до смертної кари. Його самогубство було боягузтвом, але він був занадто розумний, щоб не розуміти, що його очікує", - стверджує Брунгільда ​​Помзель.

За її словами, вона нічого не знала про геноцид євреїв, а політика її взагалі не цікавила. Про Голокост вона дізналася вперше тільки після того, як потрапила в полон.

Останні десять днів війни вона провела в підвалі Міністерства освіти і пропаганди, де тривала робота. 1 травня 1945 колеги розповіли їй про те, що Геббельс наклав на себе руки.

"З підвалу мене вивели росіяни", - згадує Помзель. Після цього колишня секретарка Геббельса провела в радянських таборах п'ять років.

В кінці інтерв'ю вона заявила, що ніколи не пробачить Геббельсу того, що він створив зі світом.

Читайте також:

Британські шпигуни хотіли зробити з Гітлера добру та милу жінку

Під час війни Гітлер малював зворушливі картинки з сердечками і херувимами

У Німеччині ліквідували могилу сподвижника Гітлера

Папа Римський зізнався, що був членом нацистської організації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: