Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Екс-шпигун Скрипаль міг працювати на західну розвідку у Великій Британії - ЗМІ

Три джерела розповіли невідомі подробиці про колишнього розвідника.

Колишній співробітник російської розвідки Сергій Скрипаль, котрого отруїли у Солсбері, Велика Британія, міг співпрацювати із західною розвідкою. Це й могло стати причиною отруєння.

Про це повідомляє видання Financial Times, передає "Медуза".

За даними джерела видання, після видачі Росією Скрипаля Великій Британії, чоловік продовжив займатися шпигунською діяльністю на користь західних спецслужб. Незважаючи на те, що він не був корисним в оперативній діяльності, він, однак, знав специфіку російських служб.

Інше джерело стверджує, що екс-агент допомагав у підготовці контррозвідників, розповідаючи, як саме шпигуни із Росії працюють у західних країнах. У Солсбері, як зазначається, Скрипаль міг бути своєрідним викладачем. 

У Великій Британії колишній співробітник ГРУ не спілкувався з іншими росіянами. Він став членом клубу залізничників країни і, за офіційною версією, був відставним британським чиновником. Про це розповів німецький підпримець Франц Зедельмаєр. Він додав, що імені, однак, Скрипаль не змінював.

Нагадаємо, 5 березня BBC повідомила, що у Великій Британії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні після серйозного отруєння невідомою речовиною. Видання The Telegraph дізналося, що Скрипаль раніше звертався до поліції із заявою про те, що побоюється за своє життя, а дружина колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка сказала виданню, що ситуація зі Скрипалем "дуже схожа на те, що сталося з її чоловіком". Як відомо, він помер 2006 року в результаті отруєння полонієм.

Сергій Скрипаль до 1999 року служив у Головному розвідувальному управлінні, після чого вийшов на пенсію у званні полковника. 2004 року його затримали за підозрою в шпигунстві на користь Великої Британії і через два роки засудили до 13 років позбавлення волі. Скрипаль був визнаний винним у тому, що від 1995 року передавав Секретній розвідувальній службі Великої Британії дані про співробітників російської розвідки, які працювали під прикриттям в Європі.

2010 року Скрипаль та ще троє засуджених у Росії були помилувані, після чого їх обміняли на десятьох агентів російської розвідки, розкритих у США. Після обміну Сергій Скрипаль став жити у Великій Британії. 

Велика Британія виявить жорстку реакцію, якщо причетність Росії до отруєння колишнього шпигуна Сергія Скрипаля буде доведено, заявив очільник МЗС Боріс Джонсон.

ВідеоСкрипаль спілкувався з британцем, що готував досьє про зв'язки Трампа з Росією

Про це повідомляють британські ЗМІ. Нині росіянин та його донька лишаються у критичному стані. Медична допомога знадобилася ще 21-ій людині, які опинилися на місці події. У поліції країни знають, якою саме нервово-паралітичною речовиною їх отруїли. І кажуть - отрута була дуже рідкісною.

Скрипаль спілкувався з британцем, що готував досьє про зв'язки Трампа з Росією

Залиште свій коментар

Вибір редакції