Екс-зять Карімова подає до суду

Екс- зять президента Узбекистану вважає, що родина колишньої дружини його переслідує та намагається помститися, наводячи на нього наклеп.

Іслам Карімов
Іслам Карімов, президент Узбекистану
Колишній зять президента Узбекистану, що зараз проживає у США, Мансур Максуді подав до американського суду позов проти відомої вашингтонської фірми Global Options, яка, як стверджує позивач, переслідує його за дорученням колишньої дружини Гульнари Карімової.

Старша дочка Іслама Карімова очолює центр політичних досліджень Узбекистану. У розповсюдженій у Вашингтоні в четвер заяві для преси Максуді стверджує, що фірма Global Options відкрила кількасот Інтернет-сайтів, метою яких є розповсюдити завідомо хибних відомостей про нього, його брата й батька, а також очорнити їх ділову репутацію.

„Інтернет-сайти, як стверджують, є продовженням кампанії, яку проводить уряд Узбекистану для того, щоб покарати Мансура Максуді за розлучення з Гульнарою Карімовою в 2001 році," – говориться в заяві, розповсюдженій вашингтонською адвокатською конторою Crowell & Moring LLP, що представляє інтереси сім’ї Максуді.

Автори заяви звертають увагу на те, що відома консалтингова фірма Global Options "рекламує себе як "приватне ЦРУ, міністерство оборони, прокуратура і ФБР", і що в ній працює багато колишніх вищих керівників спецслужб і силових структур США.

Американський адвокат сім'ї Максуді Стюарт Ньюбергер у своїй заяві для преси у зв'язку з цим висловив стурбованість, що така поважана компанія, як Global Options продовжує "мати справа з людьми (в Узбекистані), які порушують права людини, загрожують американським громадянам, розривають контракти й порушують закон".

За даними фірми Global Options, членами діючої при ній "дорадчої ради" є колишній директор ЦРУ Джеймс Вулсі, колишній директор ФБР Уїльям Сешшинс, колишній міністр транспорту США Родні Слейтер, колишній помічник держсекретаря США Френсіс Кук, а також Вільям Вебстер, що посідав у різний час пости як директора ФБР, так і директора ЦРУ.

Це не перший позов Максуді. Газета "Коммерсант" повідомила 15 червня, що колишній зять президента Узбекистану подав два позови проти найбільшого у світі виробника газованих напоїв американської Coca-Cola на загальну суму 200 мільйонів. Максуді стверджує, що компанія, разом з узбецькими властями, незаконно позбавила його частки в узбецькому заводі Coca-Cola.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: