Ексклюзив: життя в таборі лівійських біженців

Десятки тисяч людей чекають в таборах біженців змоги повернутися додому. Вони стоять в черзі за їжею та водою і не випускають з рук зброю.

Від початку військового конфлікту в Лівії країну покинули 324 тисяч людей. 167 тисяч із них втекли в Туніс, 141 тисяча - в Єгипет. Серед них – 40 тисяч лівійців, решта – трудові мігранти. На кордоні Тунісу і Лівії обладнано два табори біженців, які стали для кількох десятків тисяч людей домом. Саме там побувала знімальна група ТСН.

Два тижні тому там, де зараз табори, була абсолютно порожня пустеля. Тепер там справжній Вавилон, де люди, які розмовляють різними мовами, чекають, коли зможуть добратися до батьківщини – кожний до своєї.

Нігерієць Ласім, біженець, згадуючи свою втечу з Лівії, розповідає: «Було дуже страшно. Втікали, хто в чому був. Добре, що вдалося залишитися живими».

Люди тут стоять у чергах за їжею, за водою. Не випускають з рук найдорожчий скарби. Грошей майже ні в кого немає, забрали на кордоні. У таборі представники посольств забрали в біженців паспорти. Ночують просто на землі. Місця в наметах – великий привілей. За все треба платити місцевій «мафії», яка розподіляє продукти.

Біженці кажуть – їм видають квитки додому, але лише кожному п'ятому. Наразі ж вони борються за виживання. Дехто не випускає з рук зброю. Проте кожний радіє, що вирвався з Лівії.

Нагадаємо, операція "Одіссея. Світанок" почалася 19 березня після ухвалення Радбезом ООН резолюції, що передбачає можливі бойові дії без застосування наземних сил. У військовій операції беруть участь Франції, Великобританія, США, Іспанія, Італія і Канада.

За даними коаліції, в результаті ударів була виведена з ладу система ППО країни, а також інші військові об'єкти. Лівійські офіційні ЗМІ повідомляють, що коаліція завдала ударів по цивільних об'єктах у великих містах , в результаті чого загинули мирні громадяни.

Все про події в Лівії читайте тут.

Читайте також:

Каддафі закликав створити "ісламську коаліцію" для війни із Заходом

Британія заявила, що всі військово-повітряні об'єкти Лівії знищено

Путін: причетним до подій в Лівії потрібно "молитися за порятунок душі"

ВідеоЕксклюзивний репортаж з табору на кордоні Тунісу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: