Експерт: фальшивий старт наступника Путіна

Російський політолог Андрій Окара вважає, що ім'я наступника Путіна може змінитися на з'їзді партії "Єдина Росія".

Реакція Росії на кандидата Дмитра Мєдвєдєва дивіться на відео.

Політолог Андрій Окара прокоментував iPlus висунення кандидатури на посаду президента Росії. Він вважає, що це не остаточний варіант, бо ще залишається рівно тиждень для того, щоб визначитися з кандидатурою, оскільки з'їзд „Єдиної Росії” відбудеться 17 грудня, і можливо, що це пробний, фальшивий старт.

Окара вважає логічним, що ім'я наступника не оголосили раніше, бо інакше цю людину „спалили” б. „Це з України, - переконаний Окара, - виглядає, що Росія авторитарна і що скаже Путін, те і буде, - насправді тут триває жорстока боротьба між різними так званими ”вежами Кремля”.

Політолог не виключає, що через тиждень можуть оголосити іншого наступника – це може бути Зубков чи Іванов, варіантів чимало.

„У Мєдвєдєва є багато конкурентів, які за тиждень можуть переграти цю ситуацію, а також не факт, що Путін, який сьогодні підтримав Мєдвєдєва, не змінить свою думку”.

На сьогодні можна вважати Мєдвєдєва переможцем, проте механізми закономірностей російської політичної культури такі, що все ще може бути по-іншому, переконаний політолог.

„Медвєдєв не гірший за інших кандидатів, а може, навіть і кращий, бо у нього немає іміджу „силовика” і жорсткої радикальної людини, а це велика перевага у порівнянні з іншими кандидатами. Проте цікавим є питання, чи вдасться Мєдвєдєву залишатися над клановою боротьбою як залишався Путін,” – вважає Окара.

Російський політолог висловив думку, що якщо Мєдвєдєв таки стане президентом Росії, то російсько-українські відносини мають шанс на покращення.

У свою чергу Європа розцінила висунення кандидатури Дмитра Мєдвєдєва на посаду президента як "найкращий сигнал для Заходу для продовження політики ринкової економіки в цій країні", вважає відомий німецький політолог і експерт з Росії Олександр Рар.

„У другій половині правління Путіна саме Мєдвєдєв займався блоком соціально-ринкових реформ і створював соціальну мережу в Росії. Очевидно, що його успішні дії в цій області оцінив не тільки Путін, але і населення Росії, яке останнім часом йому стало явно симпатизувати," - вважає німецький політолог.

У той же час, на його думку, силовики можуть на деякий час "піти в тінь", але при цьому, навряд чи просто здадуть свої позиції". Тепер залишається з цікавістю і надією чекати результату цієї боротьби, резюмував німецький політолог.

Кандидатура першого віце-прем'єра Дмитра Мєдвєдєва дає можливість Володимиру Путіну подумати, за яким сценарієм далі діяти, вважає політолог Борис Макаренко.

"Мєдвєдєв зручний тим що, він придатний для обох основних сценаріїв," - сказав РИА Новости Макаренко.

Один сценарій, на думку політолога, такий: Путін розглядає ситуацію після 2008 року, як інтерлюдію між своїм другим терміном і наступним терміном.

"Тоді треба було б підбирати кандидата по можливості більш "безбарвного" (ну, це умовно, сценарій Зубкова)," - припускає Макаренко.

За другим сценарієм, вважає політолог, "Путін передає владу і поступово скорочує обсяг свого впливу в політиці, і тоді треба було брати Іванова".

"А Мєдвєдєв - це щось середнє. З ним можна рік-другий подивитися, подумати,” - резюмував Макаренко.

У понеділок "Єдина Росія", есери, аграрії та "Громадянська сила" запропонували кандидатом у президенти РФ першого віце-прем'єра Дмитра Мєдвєдєва. Володимир Путін кандидатуру підтримує. Офіційно єдинороси висунуть Медвєдєва кандидатом в президенти РФ на з'їзді партії 17 грудня.

ВідеоФінал операції "наступник Путіна"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: