Експерт: після поразки Каддафі Лівія більше не буде єдиною державою

На думку деяких сходознавців, перемога лівійських повстанців може призвести до того, що країна опиниться в руках "Аль-Каїди".

Політологи передбачають, що після поразки Муаммара Каддафі Лівія може припинити існувати як єдина держава.

"Перемога (противників Каддафі) означатиме, що Лівія - під контролем "Аль-Каїди" та сунітських ісламістів. Далі піде розвиток подій за сомалійський варіантом, тобто, війна всіх проти всіх і розкол країни", - висунув припущення президент російського Інституту Близького Сходу Євген Сатановський.

На його думку, Лівія може зберегтися як єдина держава лише в умовах зовнішньої окупації.

"Як Ірак, який зберігся, поки там стоїть військовий контингент Заходу. А як тільки цей військовий контингент піде, так все і розвалиться", - пояснив Сатановський.

За словами сходознавця, песимістичний сценарій розвитку подій тим більше можливий, що вже сьогодні оплот опозиції - місто Бенгазі - "перетворилося на зону, де радикальні ісламісти щосили торгують зброєю і наркотиками".

Іншою гострою проблемою буде збільшення потоку нелегальної еміграції до Європи, вважає Сатановський.

Утім, зазначив він, говорити про неминуче і швидке падіння лівійського лідера ще зарано, оскільки інформація, що надходить з Тріполі, дуже суперечлива, а випадків дезінформації у висвітленні громадянської війни в Лівії раніше було чимало.

Нагадаємо, масові демонстрації в Лівії з вимогою відставки Муаммара Каддафі переросли у громадянську війну в лютому цього року. Жертвами збройного протистояння за півроку стали тисяч людей.

В березні у війну втрутилася західна коаліція під командуванням НАТО. Операція мала на меті "захист цивільного населення" і "забезпечення над Лівією без польотної зони".

В ніч на 22 серпня лівійські повстанці оголосили про взяття столиці країни Тріполі. У руках прихильників Каддафі залишилася лише військова база Баб аль-Азізія, а також невеликий район, в якому розташовано бункер лідера Джамахірії.

Повстанці взяли в полон синів полковника - Сейф аль-Іслама і Мухаммеда, а також захопили порт Тріполі, будівлі державного телебачення і радіо, міжнародний аеропорт і шосе, що веде до туніського кордону.

Читайте також:

Запеклі бої в Тріполі: повстанці взяли в облогу палац Каддафі

Сина Каддафі ледь не застрелили в прямому ефірі "Аль-Джазіра"

Лівійські повстанці захопили Тріполі

Бригада, яка забезпечувала безпеку Каддафі, капітулювала

ВідеоЛівійські повстанці захопили Тріполі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: