Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Експерт заявив, що РФ нині небезпечніша, ніж у часи "холодної війни"

Нині Росія діє із слабкої позиції.

Нинішнє протистояння Заходу та Росії може бути небезпечнішим, ніж в часи «холодної війни», оскільки нині для РФ на кону знаходиться значно більше. 

Таку думку в ефірі телеканалу CTV висловив доцент кафедри політології університету Торонто Сева Гунитський.

«Нині Росія діє із слабкої позиції. На перший погляд вона не виглядає слабкою, однак у деяких аспектах є навіть відчайдушною. Певним чином, ситуація небезпечніша за часи »холодної війни», тому що тоді СРСР бодай міг так би мовити спочити на власних лаврах», - сказав Гунитський.

На його переконання, найефективнішим способом впливу на правлячий клас Росії є вжиття персональних економічних санкцій.

ВідеоРосію не лякає холодна війна

Він також висловив думку, що смерть Сергія Скрипаля могла стати наслідком втрати Володимиром Путіним жорсткого контролю над силовими органами Росії. «Це вбивство виглядає якимсь особистим. Невідомо, хто стоїть за ним. Найстрашніший сценарій передбачає, що Путін навіть не авторизував цього і всередині російського уряду є група, яка відчуває себе достатньо незалежною, аби зробити це», - резюмував Гунитський.

Нагадаємо, 5 березня BBC повідомила, що у Великій Британії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні після серйозного отруєння невідомою речовиною. Видання The Telegraph дізналося, що Скрипаль раніше звертався до поліції із заявою про те, що побоюється за своє життя. Дружина колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка сказала виданню, що ситуація зі Скрипалем "дуже схожа на те, що сталося з її чоловіком". Як відомо, він помер 2006 року в результаті отруєння полонієм.

Сергій Скрипаль до 1999 року служив у Головному розвідувальному управлінні РФ, після чого вийшов на пенсію у званні полковника. 2004-го його затримали за підозрою в шпигунстві на користь Великої Британії і через два роки засудили до 13 років позбавлення волі. Скрипаль був визнаний винним у тому, що від 1995-го передавав Секретній розвідувальній службі Великої Британії дані про співробітників російської розвідки, які працювали під прикриттям в Європі.

2010 року Скрипаль та ще троє засуджених у Росії були помилувані, після чого їх обміняли на десятьох агентів російської розвідки, розкритих у США. Після обміну Сергій Скрипаль став жити у Великій Британії. 

Через отруєння Скрипаля 14 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей оголосила про висилку з країни 23 дипломатів РФ і про скасування візиту глави російського МЗС Сергія Лаврова у країну. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції