Експерти: Ізраїль використовував у секторі Газа уран

Під час операції "литий свинець" у секторі Газа в 2009 році Ізраїль використовував боєприпаси зі збідненим ураном та іншими токсичними речовинами, твердять експерти.

Під час останньої війни в секторі Газа на початку 2009 року Ізраїль використовував боєприпаси зі збідненим ураном. Це підтверджують медичні дослідження тіл загиблих палестинців, проведені італійськими фахівцями, пише Al Hayat.

Вибіркова експертиза тіл 15 жертв війни, а також аналіз зразків, узятих у 95 поранених, показали наявність в їх організмах десятків небезпечних токсичних речовин.

"Виявлено токсичні та канцерогенні речовини в тілах людей, що опинилися поблизу цілей, які піддавалися атакам, - повідомив директор департаменту міжнародного співробітництва міністерства охорони здоров'я в прибережному анклаві Мідхат Аббас. - Виявлено 30 токсичних важких елементів, головним чином уран, рівень якого значно перевищує гранично допустиму норму".

Крім того, за його словами, дослідження в більшості випадків показало "присутність небезпечних речовин у тих, що вижили жителів сектора Газа, що може негативним чином позначитися на вагітності у жінок, загрожує безпліддям, генетичними відхиленнями плоду".

Оприлюднені дані, що стали результатом кропіткої роботи італійських фахівців, підтверджують, за словами Аббаса, "використання Ізраїлем забороненої міжнародними конвенціями зброї з вмістом високотоксичних матеріалів".

Доповідь про наслідки військової операції Ізраїлю в секторі Газа в період з 27 грудня по 17 січня 2009 року, в результаті якої загинули більше 1500 людей і понад п'яти тисяч отримали поранення, з'явився на світ в розпал нового загострення палестино-ізраїльського конфлікту.

Ізраїль неодноразово звинувачували у використанні боєприпасів з радіоактивним і високотоксичним збідненим ураном. Ще після другої інтифади (палестинського повстання) в 2001 році з'явилися дані про зростання онкологічних захворювань серед палестинської молоді. В останні роки також виявлені відхилення в сільському господарстві - мутація вражає рослини і тварин.

Крім того, Ізраїль звинувачували в застосуванні білого фосфору під час операції "Литий свинець", коли ізраїльські війська увійшли в сектор Газа у відповідь на обстріли Ізраїлю з цієї палестинської території. Два високопоставлених військовослужбовців були піддані дисциплінарним стягненням за це.

Читайте також:

"Близькосхідний квартет'' закликав Ізраїль та Палестину протягом двох років укласти мир

Ізраїльська авіація завдала удару по сектору Газа

Ізраїльська поліція придушила арабське повстання в Єрусалимі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: