Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Експерти назвали причину моторошної пожежі у торговому центрі в Кемерові - ЗМІ

Фахівці вважають, що займання не мало б такого масштабу, якби вогонь не роздула вентиляція.

Причиною пожежі в кемеровському торгово-розважальному центрі "Зимова вишня", жертвами якої стали 64 людини, стало викликане протіканням розталого снігу через дах закорочення електропроводки.

Відповідних висновків дійшли фахівці дослідницького центру експертизи пожеж Санкт-Петербурзького університету ДПС МНС Росії повідомляє "Комерсант" із посиланням на власні джерела.

На думку експертів, сніг з даху ТРЦ не прибирався, він почав підтавати, а вода потрапила на дроти на четвертому поверсі центру, над дитячою ігровою зоною, які закоротило.

Як зазначається, для захисту від закорочень і струмового перевантаження, що призводять до перегріву електропроводки і подальшого вибуху, використовуються автоматичні вимикачі, які того дня з невідомих причин не спрацювали.

За даними спеціалістів, першою зайнялась пластикова люстра над дитячим сухим басейном, пластик почав капати зверху на поролонові кубики і підпалив їх.

Фотогалерея Розпач й збентеження. Reuters опублікував фото з місця пожежі в Кемерові (11 фото)

"Займання цілком могло мати локальний характер, але його швидко роздула вентиляція, яку в момент пожежі ніхто не вимкнув. Сигналізація спрацювала на температуру і дим, але зона горіння залита не була - після морозів промерзлий водопровід, проведений до системи з вулиці, був перекритий. Сигналізаційні датчики також спрацювали даремно - оповіщення про пожежну тривогу в будівлі включалося не автоматично, а вручну, а охоронець, який сидів на кнопці, чомусь її не активував", - додали експерти.

Наразі офіційного підтвердження оприлюднених висновків немає.

ВідеоПрокуратура Кемерова перевіряє дії пожежників і поліції, які перебували в ТРЦ під час пожежі

У відомство звернулися родичі загиблих. Вони стверджують, рятувальники та правоохоронці не намагалися відчинити двері кінозалів навіть, коли зробити це було ще можливо. В кемеровській пожежі цієї неділі загинуло 64 людини. Більшість - діти. Винними російські слідчі називають п'ятьох людей, зокрема, гендиректора центра та охоронця, який вимкнув сигналізацію.

Прокуратура Кемерова перевіряє дії пожежників і поліції, які перебували в ТРЦ під час пожежі

Нагадаємо, 25 березня в центрі російського міста Кемерово загорівся торговельно-розважальний центр "Зимова вишня". Віце-губернатор області Володимир Чернов розповів, що пожежа спалахнула в дитячій батутной кімнаті, куди хтось із дітей приніс запальничку.

В будівлі впали два з трьох кінозалів - вони провалилися з четвертого на третій поверх. Слідчі виявили серйозні порушення: пожежні виходи були заблоковані, а співробітник приватного охоронного підприємства після отримання сигналу про пожежу відключив систему оповіщення.

За останніми офіційними даними, загинули 64 людини. Водночас місцеві мешканці створили ініціативну групу, яка склала списки загиблих у пожежі. У списках зазначено 64 прізвища загиблих, з яких 41 - неповнолітній.

Основна версія слідства - несправність проводки, в російському МНС не виключили й підпал. У справі заарештовано сім осіб, стосовно одного з пожежників завели справу про халатність.

Залиште свій коментар

Вибір редакції