Експерти очікують нечувану газову війну з Білоруссю

Американська компанія не виключає можливості розриву відносин між Росією та Білорусією, що, в свою чергу, може привести до зриву поставок нафти і газу в Європу.

Американська аналітична компанія Energy Security Analysis (ESAI) підготувала доповідь, основним висновком якої стала рекомендація європейським країнам готуватися до зриву поставок російських енергоносіїв вже цієї зими, повідомляє інформаційне агентство Trend Capital.

Як говориться в доповіді компанії, труднощі, які відчувають Україна і Білорусь - важливі транзитні країни для поставок нафти і газу в Європу, збільшують напруженість у газових відносинах і можуть призвести до припинення Росією поставок газу як в одну, так і в обидві ці країни. Причому зараз нинішні розбіжності між країнами набагато глибші попередніх.

Напруга між Росією та Білорусією, що вилилася в череду торгових війн, ще зросла після того, як президент Олександр Лукашенко заявив про те, що у відносинах між двома країнами все частіше починають виникати спірні питання. Президент також вперше за останні три роки зустрівся з керівниками всіх зарубіжних дипломатичних місій Білорусії для того, щоб поінформувати їх про нові зовнішньополітичні пріоритети країни.

Виходячи з цього, американська компанія не виключає можливості розриву відносин між Росією та Білорусією, що, в свою чергу, може привести до зриву поставок нафти і газу в Європу.

Аналітики нагадують, що в 2007 році, після того, як Білорусія підвищила тариф на транзит нафти, Росія ненадовго перекрила експортну трубу, так що прецедент вже є.

Більше того, конфлікт між країнами вже торкнувся нафтогазової сфери: Росія вимагає погашення боргу за газ, який білоруська сторона не поспішає визнавати, а Мінськ у відповідь перекрив російський нафтопродуктопровід "Унеча-Вентспілс", який доставляє дизельне паливо в Латвії.

Читайте також:

Росія і Білорусь владнали конфлікт з трубопроводом

Лукашенко поклявся у вірності Росії

Путін пояснив причини "молочної війни"

Москва лякає Білорусь "м’ясною" та "соковою" війнами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: