У доповіді підкреслюється потенційна небезпека від будь-якої форми торгівлі між Сирією й Північною Кореєю.
Спецгрупа експертів ООН оприлюднила доповідь, яка вказує на причетність уряду Північної Кореї до застосування сирійським режимом Башара Асада хімічної зброї.
Про це пише The New York Times.
"Експерти ООН стверджують, що Північна Корея здійснює поставки сирійському уряду, які можуть використовуватися в виробництві хімічної зброї", - зазначається в публікації.
Поставки з КНДР включали спеціальні кислотостійкі плитки, клапани й термометри. В Сирії були помічені фахівці з ракетобудування з Північної Кореї, які працювали на виробництві з виготовлення хімічної зброї та засобів доставки.
У доповіді наголошується потенційна небезпека від будь-якої форми торгівлі між Сирією й Північною Кореєю, що дозволяє Сирії зберігати наявність хімічної зброї, а також забезпечувати КНДР готівкою для розвитку там ракетно-ядерної програми.
Над доповіддю ООН працювали вісім експертів, які є представниками різних країн та мають спеціальний досвід у таких сферах, як зброя масового ураження, морський транспорт та митний контроль. З 2010 року ця група має мандат Ради Безпеки ООН розслідувати випадки порушення санкцій режимом КНДР та представляти свої висновки в річних звітах.
13 січня 2018 року під час атаки сил Асада в сирійській провінції Східна Гута проти мирного населення застосували отруйний газ та повторили атаку 22 січня. Після цього держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Кремль разом із режимом Башара Асада несе відповідальність за загибель людей.
Нагадаємо, що 4 квітня 2017 року Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини повідомив, що жителі міста Хан-Шейхун на північному заході провінції Ідліб зазнали хімічної атаки. В результаті загинули понад 70 осіб, в тому числі 27 дітей.
Сирійський уряд і Міністерство оборони РФ заявили про непричетність до використання боєприпасів з отруйними речовинами в місті Хан-Шейхун.
У відповідь на хімічну атаку вночі проти 7 квітня американські військові здійснили обстріл авіабази сирійських урядових військ в провінції Хомс за допомогою ракет Томагавк.
Використання хімічної зброї заборонене Конвенцією про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та її знищення від 1993 року.